Zamknij

FIFA odpowiada ws. rewolucyjnych zmian w piłce nożnej. Kiepskie wieści dla kibiców?

Maciej Walasek
20.07.2021 16:35
Gianni Infantino
fot. Szwarc Henri/ABACA/Abaca/East News

FIFA nie planuje wprowadzania rewolucyjnych zmian w piłce nożnej. Światowa federacja piłkarska opublikowała komunikat, w którym podała, że na tę chwilę nie testuje żadnych rozwiązań zasugerowanych przez media w zeszłym tygodniu.

FIFA zaprzecza doniesieniom "Mundo Deportivo" o zrewolucjonizowaniu piłki nożnej. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu hiszpański dziennik zapowiedział wprowadzenie nowatorskich zmian w futbolu, mających podnieść poziom widowiska i emocji. Wśród nich mówiono m.in. o: zniesieniu żółtych kartek, skróceniu meczów i każdej z połów do 30 minut, czy wykonywaniu rzutów z autu nogą.

Wszystkie sytuacje miały przejść fazę testową, podczas turnieju Future Of Football Cup, a po imprezie światowa federacja piłkarska miała dokonać analizy i podjąć decyzję o ewentualnym kontynuowaniu zmian w przysłości. Finalnie okazało się, że hiszpańskie rewelacje nie były prawdziwe. FIFA opublikowała specjalny komunikat, w którym zdementowała pogłoski.

FIFA nie testuje rewolucyjnych zmian w piłce nożnej. Federacja wydała oświadczenie

- FIFA chciałaby wyjaśnić błędne doniesienia krążące w mediach w ostatnich dniach dotyczące rzekomego zamiaru FIFA wypróbowania eksperymentalnych zmian w przepisach gry podczas turnieju młodzieżowego rozgrywanego w Holandii. FIFA może potwierdzić, że obecnie nie ma zamiaru testować żadnej ze zmian, o których mowa w tych raportach, oraz że zmiany te nie były omawiane ani wewnętrznie w FIFA, ani z naszymi kolegami z IFAB - podano na oficjalnej stronie.

RadioZET.pl