Cristiano Ronaldo znów nie pojawił się na gali FIFA The Best. Wymowny wpis CR7

24.09.2019 10:07
Cristiano Ronaldo nie pojawił się na gali FIFA The Best
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

Cristiano Ronaldo po raz kolejny nie pojawił się na gali FIFA The Best, na której nie otrzymał nagrody indywidualnej. Portugalczyk pozostał w Turynie, a tuż po zakończeniu wydarzenia zamieścił w sieci wymowny wpis.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tytuł Piłkarza Roku przypadł Lionelowi Messiemu, który w pokonanym polu zostawił najlepszego gracza UEFA i zwycięzcę Ligi Mistrzów w barwach Liverpoolu Virgila van Dijka oraz Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił do Drużyny Roku, ale nie odebrał statuetki. Co więcej, podczas przedstawiania wyników, nieobecnego Portugalczyka organizatorzy gali nawet nie wyczytali.

Absencja CR7 nie spodobała się widowni, która nie zareagowała na prośbę prowadzących o owację na stojąco. Wcześniej w ten sposób uhonorowano najlepszą żeńską drużynę, której przedstawicielki stawiły się w komplecie.

Zgrzyt jest tym większy, że Ronaldo nie po raz pierwszy nie pojawił się na gali FIFA The Best. Podobnie uczynił przed rokiem, gdy nagroda powędrowała w ręce Luki Modricia.

FIFA The Best: Dlaczego nie było Cristiano Ronaldo?

We wtorek Juventus zagra spotkanie ligowe z Brescią, ale Portugalczyk jest przemęczony i nie wystąpi w starciu z beniaminkiem Serie A. Gala odbyła się w Mediolanie, zatem miał do pokonania jedynie 150 km. Zamiast tego, został jednak w domu i na Instagramie zamieścił wpis, który zdaniem kibiców jest komentarzem do wyników plebiscytu.

- Cierpliwość i wytrwałość to dwie cechy, które odróżniają profesjonalistę od amatora. Wszystko, co dzisiaj jest duże, zaczęło się od małego. Nie możesz zrobić wszystkiego, ale rób wszystko, aby spełnić swoje marzenia. I pamiętaj, że po nocy zawsze przychodzi świt - napisał gwiazdor "Starej Damy".

Jedni krytykują Portugalczyka za brak szacunku do rywali, inni przypominają, że na niedawnej gali UEFA, na której również nie odebrał głównej nagrody, jednak się pojawił. Ich zdaniem nie należy doszukiwać się w tym zachowaniu drugiego dna, a jedynie chęci jak najszybszego powrotu do pełni sił i skupieniu się na rekonwalescencji.

Ronaldo wygrywał plebiscyt FIFA The Best w latach 2016 i 2017.

RadioZET.pl/KS