FIFA wybierze najlepszego piłkarza roku już w październiku?

Krzysztof Sobczak
17.05.2017 12:00
Cristiano Ronaldo
fot. EastNews

FIFA chce całkowicie odciąć się od "Złotej Piłki" przyznawanej przez "France Football" i zwycięzcę swojego plebiscytu na piłkarza roku zamierza ogłaszać już w październiku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nagroda FIFA The Best zostanie przyznana 23 października 2017 roku w Londynie - informuje "Marca". W tej sytuacji piłkarz zostałby wyróżniony nie za cały rok kalendarzowy (poprzednia gala odbyła się 9 stycznia - przyp. red.), jak to jest przy okazji "Złotej Piłki", ale za sezon.

Zobacz także

Jeśli zmiany dojdą do skutku, to byłby to krok w dobrym kierunku. O trumfie w plebiscycie "France Football" i tak decydowały trofea, które najczęściej zdobywa się w maju i czerwcu bądź w lipcu, jeśli w danym roku odbywają się mistrzostwa świata czy Europy.

Głosowanie miałoby być przyspieszone i odbywać się już od lipca. Nowy wariant - w tym sezonie - premiowałby Cristiano Ronaldo i Gianluigiego Buffona, finalistów Ligi Mistrzów i kluczowych graczy Realu Madryt oraz Juventusu. Nie należałoby skreślać także Lionela Messiego, który jest najlepszym strzelcem na świecie. Argentyńczyk może jednak zakończyć sezon bez trofeum - Barcelona ma wprawdzie szanse na mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla, ale w tym pierwszym przypadku w lepszej sytuacji jest Real Madryt, a w drugim musi jeszcze ograć Alaves.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Marca/KS