Zamknij

FIFA The Best 2022: O której godzinie gala? Kiedy? [DATA, GODZINA]

17.01.2022 15:44
Robert Lewandowski na gali FIFA The Best
fot. Pool/Imago Sport and News/East News

FIFA The Best 2022 DATA i GODZINA gali za 2021 rok. Kiedy jest gala FIFA The Best? O której godzinie rozpocznie się gala? Do kogo trafi nagroda dla najlepszego piłkarza świata za 2021 rok? W ubiegłej edycji triumfował Robert Lewandowski, czy i tym razem będzie podobnie? Sprawdź, kiedy jest gala FIFA The Best i o której się zacznie.

FIFA The Best to coroczna gala dla najlepszych piłkarzy nagradzanych przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. To dość młode wydarzenie, bo pierwsza edycja FIFA The Best odbyła się w 2016 roku w Zurychu. Wcześniej FIFA zerwała ze Złotą Piłką i zaczęła sama przyznawać statuetki dla najlepszych zawodników.

Na gali FIFA The Best nagradzany jest piłkarz, piłkarka, trener, trenerka, przyznawana jest nagroda Fair Play, nagroda Puskasa (najładniejsza bramka), czy najlepsza drużyna. W głosowaniu biorą udział cztery grupy: kapitanowie reprezentacji należących do FIFA, selekcjonerzy tych reprezentacji, przedstawiciele mediów oraz kibice. Ostatecznie głosy każdej grupy to 25 proc. końcowego wyniku.

W pięciu zorganizowanych galach FIFA The Best dwukrotnie triumfował Cristiano Ronaldo (2016, 2017). Raz statuetka powędrowała do Luki Modricia (2018) i Lionela Messiego (2019). Z kolei przed rokiem po raz pierwszy w historii triumfował Robert Lewandowski.

FIFA The Best 2022: Kiedy gala? O której?

Reprezentant Polski i napastnik Bayernu Monachium także i w tym roku znalazł się w gronie trzech kandydatów do zwycięstwa na gali FIFA The Best. Lewy powalczy z Lionelem Messim i Mohamedem Salahem. Z kolei o miano najlepszej piłkarki powalczą: Jennifer Hermoso, Sam Kerr oraz Alexia Putellas.

FIFA The Best 2022: Transmisja TV online stream. Gdzie obejrzeć galę na żywo?

Jeśli chodzi o trenera roku, to w ścisłym gronie pozostali: Pep Guardiola, Thomas Tuchel i Roberto Mancini. Natomiast najlepszym trenerem piłki kobiecej może zostać Lluis Cortes, Emma Hayes lub Sarina Wiegman.

FIFA The Best 2022: GODZINA i DATA gali

Gala FIFA The Best za 2021 rok odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia o godzinie 18:30.

RadioZET.pl