FIFA podjęła decyzję ws. zapłaty za transfer Emiliano Sali

30.09.2019 17:57
Emiliano Sali
fot. Romain PERROCHEAU/Imago Sport and News/East News

Cardiff City musi zapłacić Nantes sześć milionów euro za transfer Emiliano Sali, który zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu. Argentyńczyk miał kosztować walijską drużynę łącznie 17 milionów euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Decyzję w tej sprawie opublikowała w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

- Komitet Statusu Piłkarzy FIFA ustalił, że Cardiff City FC musi zapłacić FC Nantes sumę sześciu milionów euro, odpowiadającą wysokości pierwszej raty, na którą zgodziły się obie strony 19 stycznia - napisano w komunikacie.

Przerażająca ostatnia wiadomość Emiliano Sali. Piłkarz przeczuwał kłopoty

Dwa dni po osiągnięciu tego porozumienia Sala, wówczas jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, podróżował awionetką do Walii. Maszyna rozbiła się w kanale La Manche. Oprócz Argentyńczyka zginął także pilot David Ibbotson.

Wówczas Cardiff City wstrzymało wypłatę pierwszej raty. Kluby spierały się o to, czy Nantes należy się całość lub choćby część kwoty transferu. FIFA poinformowała także, iż nie pobierze opłat od Cardiff City i Nantes za zakończone w poniedziałek postępowanie.

Cardiff City i Nantes oddały hołd Emiliano Sali. Wzruszające chwile [WIDEO + ZDJĘCIA]

- Komitet Statusu Piłkarzy FIFA ani na chwilę nie zapomniał o szczególnych i niezwykłych okolicznościach tej tragicznej sytuacji - zapewniono.

Kluby mogą złożyć odwołanie od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie w ciągu 10 dni od jej ogłoszenia.

Emiliano Sala: Transfer z Nantes do Cardiff

28-letni Argentyńczyk miał przenieść się z Nantes do Cardiff City za 17 milionów euro. Dwa dni przed tragedią podpisał kontrakt z walijskim zespołem.

RadioZET.pl/PAP