Zamknij

FIFA 22: Kiedy rusza WEB APP i EA Play? DATA, GODZINA

17.09.2021 14:35
FIFA 22
fot. EA Sports

FIFA 22 nadciąga wielkimi krokami. Niebawem odbędzie się premiera gry, a jeszcze wcześniej gracze otrzymają dostęp do web appu. Kiedy i o której godzinie? Kiedy będzie można grać przedpremierowo w FIFĘ 22 w ramach usługi EA Play?

Web app FIFY 22 wystartuje już 22 września, a więc pięć dni przed premierą gry. Tego samego dnia gracze będą mogli zagrać w najnowszą produkcję Electronic Arts w ramach usługi EA Play.

Godzina startu web appu nie została jeszcze potwierdzona. Możemy przewidywać jednak, że będzie podobnie, jak w latach poprzednich, kiedy to z aplikacji można było korzystać dopiero wieczorem - około godziny 18.00 czasu polskiego.

FIFA 22: Co to jest web app? Co daje? Kto może korzystać?

Web app to aplikacja, z której można korzystać na komputerach PC. Pozwala ona graczom FIFA na zarządzanie swoimi klubami w trybie Ultimate Team. Dzięki niej można otwierać paczki, kupować i sprzedawać zawodników, wykonywać zadania i wyzwania budowania składów. Jedyne tak naprawdę, czego nie oferuje web app, to samo rozgrywanie meczów.

ZOBACZ KONIECZNIE: TOP 10 piłkarzy w grze FIFA 22. Lewandowski lepszy niż Ronaldo

Korzystanie z web appu pozwala graczom na stworzenie sobie tzw. startera, czyli składu, którym będą mogli grać, gdy nastąpi już premiera nowej FIFY. Wtedy, po odpaleniu gry na konsoli, będą mogli skupić się na samej grze (tzw. gameplayu), a nie zaczynaniu wszystkiego od zera.

Co ważne, z web appu mogą korzystać tylko osoby, które mają już swoje kluby w Ultimate Team, czyli grały w przynajmniej jedną z poprzednich edycji FIFY w tym trybie.

Warto dodać, że 22 września gracze będą mogli korzystać tylko z web appu na komputerach. Aplikacja mobilna Companion do FIFY 22 ma ruszyć dopiero 23 września.

Web app i aplikacja Companion w FIFIE 22: kiedy start?

  • 22 września: start web appu
  • 23 września: start aplikacji Companion

FIFA 22: EA Play. Co daje? Ile godzin można grać? Jak kupić?

EA Play to z kolei usługa oferowana przez EA Sports, po wykupieniu której gracze mogą zagrać przedpremierowo w nową FIFĘ przez 10 godzin. Rozgrywka w ramach EA Play dostępna będzie od 22 września.

Abonament EA Play można kupić na oficjalnej stronie Electronic Arts.

Przypomnijmy, że premiera standardowej edycji FIFA 22 odbędzie się 1 października. Gracze, którzy kupili wersję Ultimate, będą mogli grać od 27 września.