FIFA 20 bez Juventusu. Mistrzowie Włoch sprzedali licencję konkurencji

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 15:52
Juventus podpisał umowę z Konami
fot. Insidefoto/Sipa USA/East News

Juventus poinformował o sprzedaży licencji na wyłączność firmie Konami, wydawcy gry Pro Evolution Soccer. Oznacza to, że konkurencyjna FIFA 20 nie będzie mogła korzystać m.in. z nazwy i logo "Starej Damy". EA Sports ma już plan awaryjny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Juventus w grze FIFA 20 będzie nosił nazwę "Piemonte Calcio" i będzie dostępny pod odmiennymi od realnych barwami oraz z innym logo. Na szczęście oryginalne pozostaną imiona i nazwiska zawodników oraz ich wygląd.

Umowa Juventusu z Konami, wydawcą PES 2020

Umowa Konami z Juventusem obowiązywać będzie przez trzy lata. Japońska firma otrzyma pełny dostęp do piłkarzy, którzy zostaną "przeskanowani" w modelu 3D w celu jak najwierniejszego odtworzenia w grze PES 2020. Podobne zapisy dotyczą stadionu.

- Jesteśmy dumni z partnerstwa podpisanego z Konami. Dzięki tej umowie dwie globalne ikony piłki nożnej i rozrywki przez następne trzy lata będą ze sobą współpracować, by łatwiej utożsamiać się z młodszymi fanami. Pozwoli ona również przyciągnąć zarówno fanów sportu, jak i e-sportu - powiedział dyrektor finansowy "Starej Damy", Giorgio Ricci.

Ambasadorem gry PES 2020 będzie pomocnik Juventusu Miralem Pjanić.

RadioZET.pl/juventus.com/KS