Wyrzucili z klubu dziewięciu piłkarzy. Wszystko przez koronawirusa

19.03.2020 22:34
Johan Djourou
fot. AFP/EAST NEWS

FC Sion rozwiązał kontrakty z dziewięcioma piłkarzami. Wszystko dlatego, że zawodnicy nie wyrazili zgody na obniżenie swoich pensji w związku z koronawirusem. Wśród wyrzuconych ze szwajcarskiego klubu znajduje się były reprezentant tego kraju - Johan Djourou.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klub FC Sion rozwiązał kontrakty z dziewięcioma piłkarzami, wśród których jest były reprezentant kraju Johan Djourou - podała szwajcarska agencja ATS. Zawodnicy nie zgodzili się na zmianę warunków umów związaną z przymusową przerwą w grze spowodowaną koronawirusem.

FC Sion wyrzucił dziewięciu piłkarzy, bo nie zgodzili się na obniżkę płac

Jak podano, zmiany związane z tzw. technicznym bezrobociem skutkować będą m.in. obniżeniem pensji. Nie zgodzili się na to - poza Djourou - także: Pajtim Kasami, Alex Song, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Seydou Doumbia, Mickael Facchinetti, Christian Zock i Birama Ndoye.

W związku z tym prezes FC Sion Christian Constantin podjął decyzję o natychmiastowym rozstaniu z tymi zawodnikami.

Jeśli więc rozgrywki zostaną wznowione, to drużyna przystąpi do nich mocno osłabiona. Po 23 kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma tylko cztery punkty przewagi nad pierwszą z dwóch ekip zagrożonych spadkiem.

Łączna liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Szwajcarii wzrosła w czwartek do 3888. Bilans ofiar śmiertelnych to 33 osoby.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP