LM: Barcelona nie pozostawiła złudzeń "Czerwonym Diabłom"

16.04.2019 23:13

FC Barcelona pewnie pokonała Manchester United 3:0 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu na Old Trafford było 1:0 dla "Dumy Katalonii".

Barcelona - Manchester United fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Barcelona wygra tę edycję Ligi Mistrzów?

Wszystko rozstrzygnęło się tak naprawdę po 20 minutach rewanżowego meczu na Camp Nou. W 16. i w 20. minucie na listę strzelców wpisał się niezawodny Lionel Messi i w tym momencie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera potrzebowali trzech trafień, by odwrócić losy tej rywalizacji. Przy drugim golu Argentyńczykowi pomógł De Gea, który "popisał się" nieudolną interwencją.

Wynik w 61. minucie ustalił Coutinho. Brazylijczyk zaprezentował swoją firmową akcję jeszcze z czasów gry w Liverpoolu - "złamał" na prawą nogę i huknął nie do obrony z dystansu.

Barcelona w półfinale LM

W półfinale FC Barcelona zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Liverpool - FC Porto. Na Anfield "The Reds" wygrali 2:0.

FC Barcelona - Manchester United 3:0

Bramki: Lionel Messi (16., 20.), Coutinho (61.)