LM: Koncert i cudowny gol Messiego. Liverpool bezradny na Camp Nou [WIDEO]

01.05.2019 22:55

FC Barcelona bardzo pewnie pokonała Liverpool 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie z rzutu wolnego Lionela Messiego, który popisał się w tym starciu dubletem. Na listę strzelców wpisał się też Luis Suarez.

Barcelona - Liverpool fot. PAP/EPA

Barcelona była faworytem tego spotkania, chociaż Liverpool, finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, miał być dla niej najtrudniejszym z dotychczasowych rywali. Momentami tak było, ale to grająca bardzo mądrze "Duma Katalonii" wypunktowała przyjezdnych.

Pierwszego gola po kapitalnym podaniu Joriego Alby zdobył w 26. minucie Luis Suarez, dla którego było to premierowe trafienie w tegorocznej Champions League. Po przerwie koncert dał gwiazdor "Blaugrany", Lionel Messi - Argentyńczyk najpierw wykorzystał dobitkę po sytuacyjnym uderzeniu Suareza, a potem sam wymierzył sprawiedliwość po przepięknym strzale z rzutu wolnego.

Rewanż odbędzie się 7 maja na Anfield.

Zapis relacji z meczu Barcelona - Liverpool:

22:59

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+7

KONIEC! Barcelona pokonuje Liverpool 3:0 i jest o krok od finału Ligi Mistrzów.

90'+7

Dembele zmarnował kolejną okazję, jeszcze lepszą niż poprzednia.

90'+5

Dembele połakomił się na gola. Piłka w trybunach.

90'+3

Podwójna zmiana w Barcelonie - Suarez i Roberto udają się na ławkę, a na murawie pojawiają się Alena i Dembele.

90'+2

Nieczęsto się to zdarza, ale Barcelona zepsuła kontrę trzech na jednego.

90'+1

Znakomita interwencja Vidala, który w polu karnym wybił piłkę spod nóg Mane.

90'

Jeszcze 5 minut potrwa ten mecz.

86'

Za grę na czas kartką ukarany Alba.

86'

A tak padł trzeci gol dla Barcelony. Można oglądać w nieskończoność.

85'

Ostatnia roszada Liverpoolu - Origi za Milnera.

84'

Liverpool blisko gola! Strzał Milnera zablokowany na linii przez Rakiticia, a uderzenie Salaha ląduje na słupku.

82'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Kapitalne trafienie Messiego z rzutu wolnego.

82'

A za protesty kartkę ujrzał też Suarez.

81'

Fabinho tym razem przesadził i ogląda żółtą kartkę za faul na Messim.

80'

Liverpool wygląda jak po knock downie. Barcelona idzie po trzeciego gola.

79'

Druga zmiana w ekipie gości - Firmino pojawia się w miejsce Wijnalduma.

78'

Semedo spalił akcję Messiego.

75 min.

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Barcelona podwyższa na 2:0. Liverpool grał lepiej, ale strzał w poprzeczkę Suareza i dobitka Messiego dają "Dumie Katalonii" kolejnego gola.

70'

Liverpoolczycy próbują wbiec z piłką do bramki. Takie można mieć wrażenie, bo nie brakuje szybkich podań w polu karnym, ale brakuje uderzeń.

68'

Suarez przegrał pojedynek jeden na jednego z Matipem.

68'

Gomez zdecydował się wreszcie na strzał z dystansu. Dobra decyzja, ale wykonanie raczej słabe.

67'

Dużo podań, przerzutów, ale mało konkretów. Barcelona dobrze się broni.

64'

Dobra centra z rzutu rożnego na głowę Lengleta, ale ten nie zdołał skierować piłki w bramkę.

63'

Vidal mógł strzelać, ale szukał Suareza. Nie znalazł, gdyż futbolówkę wybił van Dijk.

63 min.

Pierwsze ofensywne wejście Semedo. I pierwsze nieudane, bo wygonił się z piłką poza linię końcową.

60'

Defensywna zmiana w Barcelonie - Semedo w miejsce Coutinho.

59 min.

Widowiskowa akcja Salaha, przepuszczenie Wijnalduma i słaby strzał Milnera. Piłka w rękach ter Stegena, który w tej połowie ma coraz więcej pracy.

57'

Robertson wychodził z akcją, ale przeszkodził mu... Mane, który faulował Sergiego Roberto.

55'

Źle wykonany rzut wolny Liverpoolu i mogła się z tego urodzić groźna kontra. Szybki powrót Matipa zapobiegł niebezpieczeństwu.

53 min.

Koronkowa i niezbyt dokładna akcja Liverpoolu. Ostatecznie Salahowi udało się oddać groźny strzał, z którym radzi sobie ter Stegen.

50'

Za mocne dośrodkowanie Mane do Salaha.

49'

Odważnie Liverpool na początku tej części gry. To Anglicy częściej przebywają z piłką pod polem karnym rywala.

47'

Ter Stegen ratuje Barcelonę. Dobra akcja Salaha z Wijnaldumem, a uderzał Milner.

46'

Jesteśmy z powrotem. Drugą połowę zaczynają gospodarze.

45'+4

Wracamy za ok. kwadrans.

45'+4

KONIEC pierwszej połowy. Barcelona prowadzi z Liverpoolem po golu Luisa Suareza z 26. minuty.

45'+3

Zablokowane dośrodkowanie Hendersona, a potem piłka odbiła się jeszcze od twarzy Anglika. To była chyba ostatnia szansa w tej połowie.

45'

Sędzia dolicza 3 minuty. To efekt kontuzji Keity.

43'

Milner sfaulował Messiego. Kibice i piłkarze Barcelony domagają się kartki, ale skończyło się tylko na słownej reprymendzie.

41'

Mane miał okazję do kontry, ale pogubił się i stracił piłkę. We wszystko zamieszany był jeszcze Vidal, który zdaniem sędziego zgodnie z przepisami wytrącił rywala z równowagi.

39'

Żółta kartka dla Lengleta za nieprzepisowe powstrzymywanie Salaha.

35'

Salah próbował powtórzyć podanie Alby. Egipcjanin znalazł Mane, ale Senegalczyk na wykroku nie był w stanie skierować piłki w światło bramki.

32'

Liverpool naciska, ale naraża się też na kontry. Znowu świetna akcja w trójkącie Messi - Suarez - Alba i wszystko wyjaśnia Matip.

29'

Zacięta walka na lewej flance Milnera i Robertsona z Vidalem i Roberto. Górą gospodarze.

26'

GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL! Luis Suarez wykorzystuje kapitalne dogranie Alby i wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie. To jego 1. trafienie w tej edycji LM.

25'

Bardzo efektowna akcja Alby. Hiszpan odegrał do Messiego, a ten próbował prostopadłą piłką zwrotną wprowadzić swojego kolegę w pole karne. Odczytał to Fabinho.

24'

Henderson już na murawie i od razu przejął opaskę kapitana.

23'

Szybsza akcja Liverpoolu, po której najpierw Salah, a potem Mane zostali zablokowani.

22'

Keita opuszcza murawę z grymasem bólu i udaje się do szatni. Za chwilę Jordan Henderson pojawi się na boisku.

20'

Kłopoty Keity, który najpierw ukląkł, a teraz już siedzi na murawie. To efekt wślizgu Rakiticia. Henderson w rozgrzewce.

19'

Za wysokie dośrodkowanie Robertsona do Matipa.

18'

Fatalne zachowanie Pique, który nabił piłką Mane i w praktyce oddał mu ją, a potem jeszcze faulował tuż przed boczną linią pola karnego.

16'

Niecelny strzał Coutinho, ale wcześniej i tak był spalony.

15'

Pierwszy groźniejszy strzał Barcelony. Alisson nie miał jednak większych problemów z wyłapaniem uderzenia Coutinho.

14'

Wreszcie lepsza akcja Barcelony. Messi w ostatniej chwili został jednak zablokowany, ale jak się wydaje była ręka po zagraniu Matipa. Kuipiers po konsultacji z sędziami VAR nie zdecydował się na odgwizdanie karnego.

13'

Świetną pracę wykonują na razie w środku pola Fabinho i Keita. Żaden z piłkarzy "Dumy Katalonii" nie może spokojnie obrócić się z piłką i nabrać szybkości.

10'

Obie drużyny na razie bardzo ostrożne. Liverpoolu stara się jak najdalej trzymać rywali od własnego pola karnego i szybko doskakuje do rywali, Barcelona z kolei starannie konstruuje akcje, ale brakuje ostatniego dokładnego podania.

8'

Przewinienie Suareza na Milnerze. Ostry wślizg, ale jeszcze bez kartki.

6'

Barcelona znów została zmuszona do długiego podania na własnej połowie. Przerzut nie był dokładny i piłka dla Liverpoolu.

5'

Mane padł w polu karnym, ale arbiter uznał, że Pique nie faulował.

3'

Messi nie przedarł się przez zasieki obronne "The Reds". Za chwilę Rakitić na dużej szybkości wpadł w pole karne, ale jego podanie zostało zablokowane.

3'

Alisson zabawił się z Suarezem. Dobra, choć ryzykowana kiwka.

2'

Zablokowany strzał Salaha.

1'

Liverpool wyszedł pressingiem, ale gracze gospodarzy poradzili sobie z tym i wyprowadzili pierwszą nieudaną akcję. Złe dośrodkowanie Suareza do Vidala.

1'

Grają! Rozpoczęli goście.

21:00

Spotkanie poprowadzi Holender Bjoern Kuipers.

20:58

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów.

20:42

Barcelona ma już "czystą głowę", jeśli chodzi o krajowe podwórko, bo już zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii. "The Reds" takiego komfortu nie mają, gdyż cały czas są za plecami Manchesteru City i muszą rywalizować o 1. miejsce. Aktualnie tracą jedno "oczko" do podopiecznych Pepa Guardioli.

20:28

A tak prezentuje się zestawienie gospodarzy. Po raz setny opaskę kapitana założy dziś Lionel Messi.

20:26

Zaczynamy tradycyjnie od składów. Goście rozpoczną to spotkanie bez Roberto Firmino.

20:25

Witamy i zapraszamy na relację z półfinału Ligi Mistrzów FC Barcelona - Liverpool. Dla wielu kibiców to przedwczesny finał tegorocznej edycji.