Kibole Hajduka Split zdemolowali stadion Evertonu [WIDEO]

18.08.2017 08:00

Do gorszących scen doszło na stadionie Evertonu podczas spotkania czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Po pierwszej bramce dla gospodarzy chuligani wspierający Hajduka Split zdemolowali Goodison Park.

Everton - Hajduk fot. AFP/EastNews

Everton bez najmniejszych problemów ograł Hajduk 2:0 po bramkach Michaela Keane'a i wybranego najlepszym graczem spotkania Idrissy Gany Gueye. Trafienie tego pierwszego wywołało jednak agresję w sektorze gości. Efekt? Powyrywane krzesełka, które potem lądowały w sektorze sympatyków "The Toffees".

Chorwackich chuliganów szybko spacyfikowała policja i ochrona. Mecz musiał zostać jednak przerwany na ok. 5 minut, w trakcie których piłkarze obserwowali zajścia z okolic tunelu prowadzącego do szatni.

W czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy występuje także Legia Warszawa. Mistrzowie Polski nie popisali się i tylko zremisowali u siebie z Sheriffem Tiraspol 1:1. Rewanże w czwartek 24 sierpnia.