Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Euzebiusz Smolarek został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy

04.04.2019 17:09
sport

Euzebiusz Smolarek, 47-krotny reprezentant Polski, został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy.  - Mam ambicje, aby poprawić kilka spraw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce - powiedział były zawodnik m.in. Feyenoordu Rotterdam i Borussii Dortmund.

Euzebiusz Smolarek został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Smolarek zastąpił na stanowisku Artura Leśniaka, który pełnił tę funkcję od 2016 roku.

- Chciałbym przyczynić się do jeszcze większego rozwoju związku i bardzo bym chciał, by piłkarze w Polsce czuli się jeszcze bezpieczniejsi. Praca w Zarządzie PZP to dla mnie druga kariera. Mam bogate doświadczenia z wielu krajów, wiele widziałem i uważam, że jako związek możemy bardzo wiele zdziałać. Mam ambicje, aby poprawić kilka spraw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Euzebiusz Smolarek - kariera

Euzebiusz Smolarek jest 47-krotnym reprezentantem Polski. Urodził się w Łodzi, ale wychowywał w Holandii i to w tamtejszym Feyenoordzie Rotterdam rozpoczynał karierę piłkarską. Następnie przeszedł do Borussii Dortmund, a po odejściu z Westfalii jego kariera przygasła. Reprezentował barwy m.in. Racingu Santander, Boltonu Wanderers, Polonii Warszawa i Jagiellonii Białystok.

Czym się zajmuje Polski Związek Piłkarzy?

Polski Związek Piłkarzy powstał w 1997 roku i jest zrzeszony w FIFPro - Międzynarodowej Federacji Związków Zawodowych Piłkarzy. Zajmuje się obroną interesów piłkarzy i piłkarek w Polsce. Wśród celów statutowych PZP wymienia m.in. reprezentowanie i promocja interesów zawodowych piłkarzy w organach jurysdykcyjnych PZPN i Ekstraklasy S.A., propagowanie sportu wśród młodzieży czy przygotowanie do życia po zakończeniu kariery profesjonalnego piłkarza.

RadioZET.pl/pzp.info.pl/KS

Oceń