Euzebiusz Smolarek został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy

Krzysztof Sobczak
04.04.2019 17:09
Euzebiusz Smolarek został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy
fot. PAP

Euzebiusz Smolarek, 47-krotny reprezentant Polski, został prezesem Polskiego Związku Piłkarzy.  - Mam ambicje, aby poprawić kilka spraw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce - powiedział były zawodnik m.in. Feyenoordu Rotterdam i Borussii Dortmund.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Smolarek zastąpił na stanowisku Artura Leśniaka, który pełnił tę funkcję od 2016 roku.

- Chciałbym przyczynić się do jeszcze większego rozwoju związku i bardzo bym chciał, by piłkarze w Polsce czuli się jeszcze bezpieczniejsi. Praca w Zarządzie PZP to dla mnie druga kariera. Mam bogate doświadczenia z wielu krajów, wiele widziałem i uważam, że jako związek możemy bardzo wiele zdziałać. Mam ambicje, aby poprawić kilka spraw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Euzebiusz Smolarek - kariera

Euzebiusz Smolarek jest 47-krotnym reprezentantem Polski. Urodził się w Łodzi, ale wychowywał w Holandii i to w tamtejszym Feyenoordzie Rotterdam rozpoczynał karierę piłkarską. Następnie przeszedł do Borussii Dortmund, a po odejściu z Westfalii jego kariera przygasła. Reprezentował barwy m.in. Racingu Santander, Boltonu Wanderers, Polonii Warszawa i Jagiellonii Białystok.

Czym się zajmuje Polski Związek Piłkarzy?

Polski Związek Piłkarzy powstał w 1997 roku i jest zrzeszony w FIFPro - Międzynarodowej Federacji Związków Zawodowych Piłkarzy. Zajmuje się obroną interesów piłkarzy i piłkarek w Polsce. Wśród celów statutowych PZP wymienia m.in. reprezentowanie i promocja interesów zawodowych piłkarzy w organach jurysdykcyjnych PZPN i Ekstraklasy S.A., propagowanie sportu wśród młodzieży czy przygotowanie do życia po zakończeniu kariery profesjonalnego piłkarza.

RadioZET.pl/pzp.info.pl/KS