Eurowybory 2019: Tomasz Frankowski jedzie do Brukseli. „Franek łowca bramek” uzyskał mandat

Maciej Walasek
27.05.2019 10:13
Tomasz Frankowski
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER

Tomasz Frankowski uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego. Były reprezentant Polski w piłce nożnej był liderem listy Koalicji Europejskiej w okręgu nr 3, obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tomasz Frankowski startował w wyborach do Europarlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej, która umieściła go od razu na pierwszym miejscu w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Podczas kampanii były piłkarz Ekstraklasy zapowiadał, że jego głównym celem będzie rozwój Polski Wschodniej. Kiedy w niedzielę o 21 opublikowano pierwsze sondażowe wyniki, białostoczanin nie krył wzruszenia.

Zobacz także

- Czuję wielką satysfakcję. Dwa miesiące temu wydawało się to nierealne. Ale wzięliśmy się do pracy i pokazaliśmy, że można – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Eurowybory 2019 - WYNIKI z PKW. Rośnie przewaga PiS-u

To pierwsze wybory, w których startował 44-latek. Wcześniej w 2010 i 2015 roku Frankowski był członkiem honorowego poparcia Bronisława Komorowskiego.

Tomasz Frankowski grał w m.in. Jagiellonii Białystok i Wiśle Kraków. W Ekstraklasie trzykrotnie sięgał po koronę króla strzelców. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 22 spotkania, w których strzelił 10 bramek. Piłkarską karierę zakończył w 2013 roku.

RadioZET.pl/onet.pl, bialystok.wyborcza.pl/MW