Zamknij

Konferencja prasowa Paulo Sousy. Wiemy, kiedy trener ogłosi powołania na Euro

17.05.2021 07:00
Konferencja prasowa Paulo Sousy. Wiemy, kiedy trener ogłosi powołania na Euro
fot. Beata Zawadzka/East News

Konferencja Paulo Sousy, na której trener reprezentacji Polski poda szeroki skład na Euro 2020, odbędzie się w poniedziałek o godzinie 12 – poinformował na oficjalnej stronie PZPN. Związek podał już także dokładny plan przygotowań drużyny narodowej do turnieju.

  • Konferencja Paulo Sousy odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godzinie 12. Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się tydzień po niej – 24 maja
  • Przed turniejem finałowym drużyna narodowa rozegra dwa spotkania towarzyskie – z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu
  • Szeroką kadrę reprezentacji poznamy 17 maja. Ostateczny skład na Euro zostanie podany na początku czerwca

Konferencja Paulo Sousy odbędzie się zdalnie w siedzibie PZPN. “W trakcie spotkania z mediami, które będzie w całości transmitowana na kanale „Łączy nas piłka”, selekcjoner reprezentacji Polski przedstawi listę zawodników, którzy 24 maja przyjadą na obóz do Opalenicy i rozpoczną przygotowania do UEFA EURO 2020” – poinformowano na stronie związku.

Piłkarze będą trenowali na boiskach treningowych Hotelu Remes. Jak zapowiedział PZPN, biało-czerwonych każdego dnia czekają też aktywności medialne w specjalnie przygotowanym Centrum Prasowym. Łącznie podczas zgrupowania ma się odbyć 13 konferencji.

Konferencja Paulo Sousy. Powołania na początku czerwca

Ostateczny skład reprezentacji, który pojedzie na Euro 2020, poznamy 1 czerwca. Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 9 czerwca. Przed turniejem drużyna narodowa rozegra dwa towarzyskie spotkania – 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przyjadą do Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie oficjalną bazą reprezentacji w trakcie UEFA EURO 2020.

Euro 2021. Baza w Polsce, treningi na Arenie Gdańsk

PZPN w komunikacie wytłumaczył, dlaczego baza naszej reprezentacji na Euro 2020 została przeniesiona do Polski. "Z powodu zmiany lokalizacji meczów grupowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski zrezygnowała z ośrodka Portmarnock pod Dublinem. Pierwotnie mecze ze Słowacją i Szwecją miały odbyć się w Dublinie, a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Te miasta nie dały jednak gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju" - czytamy na oficjalnej stronie związku.  

Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk, na której 26 maja zostanie rozegrany finał Ligi Europy UEFA. "Również z Gdańska podopieczni Paulo Sousy będą wylatywali na mecze grupowe UEFA EURO 2020 do Sankt Petersburga i do Sewilli. Pierwszy gwizdek turnieju zabrzmi dla nas 14 czerwca o godzinie 18:00" - podsumowano w komunikacie PZPN-u.

RadioZET.pl/PZPN/Łączy nas piłka