Zamknij

Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji. Zagra z Polską na Euro 2021?

15.03.2021 21:00
Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji
fot. BULENT KILIC /AFP/EastNews

Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji - informuje dziennikarz Sky Sports Alessandro Alciato. Napastnik AC Milan zrezygnował z gry w kadrze po Euro 2016, a teraz pojawiły się spekulacje, że być może pojedzie na Euro 2021. Ekipa "Trzech Koron" będzie rywalem Polaków w grupie E.

Zlatan Ibrahimović nie grał w drużynie narodowej od 22 czerwca 2016 roku. Tego dnia Szwedzi przegrali w grupie z Belgią i odpadli z rozgrywanego we Francji Euro 2016. Napastnik ogłosił wówczas zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Pogłoski o jego powrocie do kadry pojawiały się od dłuższego czasu w miejscowych mediach. Atmosferę podgrzewał też sam zawodnik. - Tęsknię za reprezentacją i to żadna tajemnica. Chcę znowu zagrać na Friends Arenie w Solnie - mówił kilka miesięcy temu. Wszystko wskazuje na to, że taka deklaracja Zlatana nie pozostała bez echa i nie ominęła uszu selekcjonera "Trzech Koron" Janne Anderssona.

Zlatan Ibrahimović wraca do kadry Szwecji

W marcu reprezentacja Szwecji rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji MŚ 2022 - z Gruzją (25 marca) i z Kosowem (28 marca) - oraz jedno towarzyskie z Estonią (31 marca). Rywale nie należą do potęg i właśnie w takich okolicznościach do zespołu ma wrócić Zlatan Ibrahimović.

Oficjalnie powołania mają zostać ogłoszone 16 marca, ale już dobę wcześniej dziennikarz Sky Sports Alessandro Alciato przekazał, że Szwed wraca do kadry.

W tej sytuacji realny stanie się udział 39-letniego napastnika w Euro 2021. Szwecja będzie jednym z rywali reprezentacji Polski na Euro 2021.

RadioZET.pl/Onet