Zamknij

Zlatan Ibrahimović kontuzjowany. Szwed nie zagra na Euro 2021

15.05.2021 16:31
Zlatan Ibrahimović
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Zlatan Ibrahimović nie pojedzie na Euro 2021 z powodu kontuzji - poinformowała szwedzka federacja piłkarska. Jak poinformowano w komunikacie, napastnika Milanu wykluczył uraz kolana.

Zlatan Ibrahimović uszkodził lewe kolano podczas meczu ligowego z Juventusem Turyn (3:0). Początkowo w mediach pojawiały się sugestie, że czekać go będą trzy tygodnie przerwy, ale w sobotnie popołudnie potwierdziły się znacznie mniej optymistyczny dla 39-letniego zawodnika scenariusz.

Najpierw komunikat wydał klub z Mediolanu. Podano w nim, że Ibrahimovicia czeka sześć tygodni leczenia, przez co jego udział w pierwszej fazie Euro 2021 stoi pod dużym znakiem zapytania. Nieco później oświadczenie opublikowała szwedzka federacja, potwierdzając, że piłkarza zabraknie w kadrze na turniej.

- Rozmawiałem dziś ze Zlatanem, który niestety przekazał mi, że ten uraz wykluczy go z udziału w Euro. To oczywiście bardzo przykra wiadomość, przede wszystkim dla niego, ale również dla nas. Mam nadzieję, że zobaczymy go znów na boisku tak szybko, jak to możliwe - zaznaczył cytowany w komunikacie trener "Trzech Koron" Janne Andersson.

Zlatan Ibrahimović nie zagra na Euro 2021. Wielkie osłabienie rywali Polaków

Ibrahimović w marcu wznowił reprezentacyjną karierę po prawie pięcioletniej przerwie. Rodacy cieszyli się na myśl, że znajdzie się on w kadrze na rozpoczynające się 11 czerwca Euro 2021. Selekcjoner nazwiska 26 graczy ma ogłosić we wtorek.

Szwedzi w fazie grupowej Euro zmierzą się z Polakami, Hiszpanami i Słowakami. Z biało-czerwonymi zagrają na koniec pierwszej fazy - 23 czerwca w Sankt Petersburgu.

RadioZET.pl/PAP