Zamknij

Boniek źle wyglądał na konferencji. Prezes PZPN zabrał głos nt. swojego stanu zdrowia

21.01.2021 20:36
Zbigniew Boniek
fot. PAP

Zbigniew Boniek na czwartkowej konferencji prasowej przedstawił nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - został nim Portugalczyk Paulo Sousa. Dziennikarze i kibice zwrócili przy okazji uwagę na wygląd prezesa PZPN, zastanawiając się, czy wszystko jest w porządku z jego zdrowiem. "Zibi" na Twitterze rozwiał wszelkie wątpliwości.

  • Paulo Sousa został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski
  • Nowego trenera biało-czerwonych w czwartek na konferencji prasowej przedstawił Zbigniew Boniek
  • Prezes PZPN nie wyglądał najlepiej, ale na Twitterze rozwiał wszelkie wątpliwości na temat swojego stanu zdrowia

Zbigniew Boniek w poniedziałek zwolnił z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka i zapowiedział, że szczegóły tej decyzji poznamy w czwartek podczas konferencji prasowej. Wówczas nie było jeszcze jasne, czy jednocześnie dowiemy się, kto zostanie nowym trenerem biało-czerwonych, czy przyjdzie nam na to poczekać dłużej. Ostatecznie sprawdziła się ta pierwsza wersja.

Paulo Sousa to były reprezentant Portugalii. W karierze trenerskiej prowadził m.in. Fiorentinę, gdzie pracował z Jakubem Błaszczykowskim, oraz Bordeaux. - Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy - powiedział Sousa na specjalnie przygotowanym nagraniu.

Boniek jest chory? Prezes PZPN zabrał głos nt. stanu zdrowia

Dziennikarze i kibice poznali powody zwolnienia Brzęczka i zatrudnienia Sousy, ale przy okazji zwrócili uwagę na... wygląd prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek sprawiał wrażenie zmęczonego, ale też wychudzonego i miał przekrwione oczy. Jeszcze w trakcie konferencji zdradził, że niedawno przeszedł operację oczu, a później na Twitterze odniósł się do innych wątpliwości dotyczących swojego stanu zdrowia.

"Tych martwiących się o mój wygląd chciałbym uspokoić... jestem zdrowy jak ryba. Prawda jest taka, że lepiej wypadam w radiu niż TV" - napisał "Zibi".

Paulo Sousa w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutuje 25 marca w wyjazdowym meczu eliminacji MŚ 2022 z Węgrami.

RadioZET.pl/Twitter/PAP