Zamknij

Marco Giampaolo przejmie reprezentację Polski? Stanowcza opinia Bońka

20.01.2021 14:54
Zbigniew Boniek zabrał głos na temat Marco Giampaolo
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EastNews

Zbigniew Boniek na łamach "Tuttosport" odniósł się do spekulacji dotyczących nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN w rozmowie z dziennikarzem wykluczył jedną z najmocniejszych, zdaniem opinii publicznej, kandydatur - Marco Giampaolo.

  • Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
  • Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymienia się m.in. Marco Giampaolo i Vincenzo Montellę
  • Zbigniew Boniek, prezes PZPN, wykluczył jednak możliwość zatrudnienia byłego już trenera Torino

Marco Giampaolo w poniedziałek stracił posadę w Torino. Tego samego dnia Polski Związek Piłki Nożnej przekazał informację o zwolnieniu z funkcji selekcjonera biało-czerwonych Jerzego Brzęczka, a znając dobre relacje prezesa Zbigniewa Bońka z włoskimi szkoleniowcami, były opiekun "Granaty" z miejsca stał się głównym kandydatem do objęcia sterów w naszej kadrze.

Zbigniew Boniek, ale też inni pracownicy piłkarskiej centrali, z rzecznikiem prasowym Jakubem Kwiatkowskim i sekretarzem generalnym Maciejem Sawickim, nabrali wody w usta i nie chcieli komentować tej decyzji. Więcej szczegółów mamy poznać podczas czwartkowej konferencji prasowej. Karuzela nazwiska jednak ruszyła, a trafili na nią przede wszystkim trenerzy z Italii, w tym Giampaolo i Vincenzo Montella. W środę prezes PZPN wykluczył jedną z tych kandydatur.

Boniek wyklucza nominację Giampaolo na selekcjonera reprezentacji Polski

- Nic z tych doniesień nie jest prawdą, sytuacja Marco Giampaolo nas nie interesuje - powiedział Boniek w rozmowie z "Tuttosport".

Trudno jednak spodziewać się, by szef polskiej federacji we włoskich mediach ogłaszał nazwisko nowego selekcjonera biało-czerwonych. Nie można zatem na 100 procent skreślać Giampaolo, bo były piłkarz Widzewa, Juventusu i Romy już wielokrotnie potrafił zaskakiwać i mydlić oczy dziennikarzom czy kibicom.

Jerzy Brzęczek pracował w reprezentacji Polski przez 2,5 roku. Poprowadził naszą drużynę do finałów Euro 2020, które z powodu pandemii COVID-19 zostały przełożone na 2021 rok, zachował byt w Dywizji A Ligi Narodów i wprowadził do zespołu kilku młodych zawodników. To nie wystarczyło, by zachować posadę i pracować z kadrą także podczas wspomnianego turnieju.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty