Zamknij

Zbigniew Boniek ujawnił kandydatów na następcę Brzęczka

19.01.2021 10:06
Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Zbigniew Boniek przedstawił zarządowi PZPN nazwiska kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Najprawdopodobniej nowym trenerem zostanie obcokrajowiec.

Zbigniew Boniek zaprezentował członkom zarządu PZPN kandydatów, spośród których zostanie wybrany następca Jerzego Brzęczka. Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, trzy z nich są mocne. Wśród nich znalazł się Marco Giampaolo. Włoski szkoleniowiec w poniedziałek został zwolniony z Torino, a kilka godzin później PZPN ogłosił zwolnienie Brzęczka.

Nie od dziś wiadomo, że Boniek jest zwolennikiem Giampaolo. Jeszcze kilka lat temu, gdy reprezentację Polski prowadził Adam Nawałka, 63-latek wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

Zbigniew Boniek przedstawił nazwiska kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski

- Jednym z najlepszych fachowców, jakich znam, jest Marco Giampaolo. Załóżmy, że mogę zatrudnić Kloppa albo Giampaolo. W ankiecie byłoby 99 proc. głosów za Kloppa, a w ciemno wziąłbym Giampaolo, bo chcę trenera, nie showmana – mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Marco Giampaolo w przeszłości prowadził Empoli, Sampdorię czy Milan. W tym pierwszym klubie pracował z Piotrem Zielińskim, który zanotował spory postęp. Z kolei w Sampdorii miał okazję do współpracy z Karolem Linettym czy Bartoszem Bereszyńskim.

Włoskie media: PZPN kontaktował się z Marco Giampaolo

Chociaż to poważny kandydat na stanowisko selekcjonera biało-czerwonych decyzja jeszcze nie zapadła. Jednak serwis WP Sportowe Fakty jest pewny, że po 12 latach szkoleniowcem polskiej kadry zostanie obcokrajowiec, prawdopodobnie Włoch. Ostatnim zagranicznym trenerem reprezentacji Polski był Leo Beenhakker. Holender prowadził biało-czerwonych w latach 2006-2009.

RadioZET.pl