Olmo w trybuny, Morata w bramkarza. Te karne pogrążyły Hiszpanię w półfinale Euro

07.07.2021 09:12
Dani Olmo

Reprezentacja Włoch pokonała na Wembley Hiszpanię po rzutach karnych (1:1, k. 4-2) w pierwszym półfinale Euro 2020. W pierwszej kolejce konkursu jedenastek w bramkę nie trafił Dani Olmo, zaś w czwartej fatalnie uderzył Alvaro Morata. Zobacz WIDEO karnych, które zadecydowały o odpadnięciu Hiszpanów z mistrzostw Europy!

1. Włochy - Hiszpania: Te karne pogrążyły Hiszpanów w półfinale Euro 2020
  2. Włochy - Hiszpania: Fatalne pudło Daniego Olmo z rzutu karnego
  3. Włochy - Hiszpania: Gianluigi Donnarumma obronił karnego Alvaro Moraty
  4. Włochy - Hiszpania: Jorginho przypieczętował awans Włochów do finału Euro 2020
  5. Anglia - Dania na żywo: Kiedy i o której godzinie drugi półfinał Euro 2020? Relacja live i wynik online meczu

Mecz Włochów z Hiszpanią rozkręcił się dopiero w drugiej połowie. Pierwsza bramka, na 1:0 dla Italii, padła w 60. minucie spotkania, po tym jak odbitą piłkę przejął w polu karnym Hiszpanów Federico Chiesa i strzałem prawą nogą wpakował futbolówkę w boczną siatkę.

Włochy - Hiszpania: Te karne pogrążyły Hiszpanów w półfinale Euro 2020

W 80. minucie wyrównał Alvaro Morata, który rozegrał fenomenalną, dwójkową akcję z Danim Olmo.

Wynik 1:1 widniał potem na świetnej tablicy nie tylko do końca regulaminowych 90 minut, ale także późniejszych dodatkowych 30. Taka sytuacja oznaczała więc, że o losach półfinalistów zadecydują rzuty karne.

Włochy - Hiszpania: Fatalne pudło Daniego Olmo z rzutu karnego

Pierwsza seria jedenastek nie była szczęśliwa dla obu reprezentacji. Dla Włochów nie trafił Manuel Locatelli, zaś u Hiszpanów fatalnie przestrzelił Olmo.

Włochy - Hiszpania: Gianluigi Donnarumma obronił karnego Alvaro Moraty

Druga i trzecia kolejka były bezbłędne, ale w czwartej zbyt lekko, zbyt czytelnie i za bardzo w środek uderzył Morata. Z łatwością ten strzał obronił Gianluigi Donnarumma.

Włochy - Hiszpania: Jorginho przypieczętował awans Włochów do finału Euro 2020

W decydującym karnym nie pomylił się Jorginho i ostatecznie to Włochy awansowały do finału Euro 2020. Z kim w nim się zmierzą?

Już dziś, w środę, 7 lipca, o godzinie 21:00, na stadionie Wembley, odbędzie się drugi półfinał Euro 2020: Anglia - Dania. Relacja live i wynik online meczu Anglia - Dania na żywo na sport.radiozet.pl.