Zamknij

UEFA wręczyła nagrody za uratowanie Eriksena. "Nie kierowaliśmy się emocjami"

24.08.2021 19:41
UEFA wręczyła nagrody za uratowanie Eriksena. "Nie kierowaliśmy się emocjami"
fot. KOEN VAN WEEL/AFP/East News

Piłkarze i ratownicy, którzy pospieszyli z pomocą Christianowi Eriksenowi po tym, jak dostał on ataku serca, zostali nagrodzeniu przez prezesa UEFY.

  • Aleksander Ceferin, szef UEFY, nazwał nagrodzonych prawdziwymi bohaterami Euro 2020
  • Mam wielki szacunek dla doktorów i członków sztabu medycznego za ich niezwykłą reakcję i spokój – stwierdził Ceferin
  • Nagroda przyznawana jest od 1998 roku za „niezwykłe osiągnięcia, profesjonalizm i wyjątkowe cechy osobowości”.

Christian Eriksen upadł na murawę pod koniec pierwszej połowy meczu Dania – Finlandia. Jego życie uratowali koledzy z zespołu oraz członkowie sztabu medycznego. Jednym z pierwszych, którzy ruszyli, by ratować pomocnika Interu, był Simon Kjaer, kapitan reprezentacji Danii.

- Zespół wspólnie zareagował na tę sytuację. Wykonaliśmy wysiłek, by pozostać w jedności i wyjść z tej sytuacji – opisywał zdarzenia z boiska Kjaer.

Euro 2021. Kjar nagrodzony przez UEFĘ

Kapitan reprezentacji Danii jest jednym z dziewięciu nagrodzonych przez UEFĘ. Poza nim, wyróżnienia od Ceferina otrzymali też członkowie sztabu medycznego.

- Zrobiliśmy to, do czego nas przeszkolono. Wszyscy znali swoje role. Nie kierowaliśmy się emocjami. One wyszły na wierzch dopiero po zdarzeniu – stwierdził Mogens Kreutzfeld, szef sztabu medycznego na Euro.

Laureaci nagrody prezydenta UEFY:

Mogens Kreutzfeldt , Frederik Flensted, Anders Boesen, Peder Ersgaard, Jens Kleinefeld, Valentin Velikov, Morten Skjoldager, Morten Boesen, Simon Kjær

RadioZET.pl/AFP