Zamknij
Toni Kroos
4 Zobacz galerię
fot. PAP/EPA

Toni Kroos ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Niemiec. Decyzję przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Gra dla kadry była dla mnie wielkim zaszczytem - napisał.

Kroos kończy karierę po nieudanym dla reprezentacji Niemiec Euro 2020 (2021), w którym podopieczni Joachima Loewa odpadli w 1/8 finału z Anglią (0:2).

Oficjalnie Toni Kroos odchodzi z reprezentacji Niemiec

Pomocnik Realu Madryt uzbierał w narodowych barwach aż 106 spotkań, w których strzelił 17 goli. W 2014 roku zdobył z reprezentacją tytuł mistrza świata.

- Decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery podjąłem już jakiś czas temu. Od dawna było dla mnie jasne, że nie zagram na mistrzostwach świata w Katarze w 2022 roku. Głównie dlatego, że przez kilka kolejnych lat chce skoncentrować się na grze dla Realu Madryt. Teraz będę mógł pozwolić sobie na przerwy między meczami klubowymi, których nie miałem od jedenastu lat. Ponadto - jako mąż i ojciec - będę mógł mieć więcej czasu dla rodziny - przekazał Kroos.

Dodał, że reprezentował kraj z ogromną dumą i pasją. Podziękował też wszystkim kibicom i trenerowi Joachimowi Loewowi oraz życzył sukcesów jego następcy - Hansiemu Flickowi.

Toni Kroos w barwach reprezentacji Niemiec - sukcesy:

  • 2010: 3. miejsce mistrzostw świata
  • 2012: półfinał mistrzostw Europy
  • 2014: tytuł mistrza świata
  • 2016: półfinał mistrzostw Europy