Zamknij

To już potwierdzone. UEFA powiększyła kadry na Euro 2021

04.05.2021 12:00
Paulo Sousa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

UEFA powiększyła kadry piłkarzy, którzy będą mogli wystąpić w mistrzostwach Europy 2021, z 23 do 26 zawodników. Taką decyzję podjęto w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

  • UEFA potwierdziła, że kadry na Euro 2021 zostaną powiększone z 23 do 26 piłkarzy
  • Taka decyzja została podjęta w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem
  • W przypadku, gdy dojdzie do zarażenia, taki zawodnik będzie musiał bowiem udać się na kwarantannę

Selekcjonerzy piłkarskich reprezentacji narodowych będą mogli powołać 26, a nie jak zazwyczaj 23 zawodników do kadr na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy - potwierdziła UEFA. Decyzja jest związana z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

O powiększeniu liczby piłkarzy w kadrze mówiło się od dłuższego czasu, a pierwszy napisał o tym dziennik "The Times". To rozwiązanie, które miałoby nieco odciążyć zmęczonych wyjątkowo skompresowanym sezonem zawodników, a także dać drużynom większe pole manewru, gdyby podczas turnieju doszło do zakażeń COVID-19. Wówczas bowiem piłkarz musi udać się na kwarantannę.

To już potwierdzone. UEFA powiększyła kadry na Euro 2021

O takie rozwiązanie zwrócił się do UEFA organ zrzeszający reprezentacje narodowe. Pomysł nie miał przeciwników.

W dotychczasowych edycjach mistrzostw Europy i świata zespoły mogły zgłosić 23 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy. Teraz w protokole meczowym także będzie 23 zawodników, ale trener przed spotkaniem będzie miał większe pole manewru.

W tegorocznych ME wystąpi m.in. reprezentacja Polski, która zagra w grupie E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Spotkania rozegra w Sankt Petersburgu i Sewilli.

RadioZET.pl/PAP