Zamknij

The Sun: Dublin zrezygnuje z organizacji Euro 2020. Polacy zagrają w Anglii

06.04.2021 19:19
Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dublin w środę zrezygnuje z organizacji Euro 2020 - poinformował brytyjski dziennik "The Sun". Jak dodał, cztery spotkania, które miały się tam odbyć, przejmie wówczas Anglia. Tam też prawdopodobnie Polacy zagrają ze Słowacją i Szwecją.

  • "The Sun" poinformował, że Dublin w środę wycofa się z organizacji Euro 2020
  • Cztery mecze, które miały odbyć się w stolicy Irlandii, zostaną przeniesione do Anglii
  • Na razie jeszcze nie wiadomo, czy Polacy, którzy w Dublinie mieli rozegrać dwa spotkania - ze Słowacją i Szwecją - wystąpią na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie czy Etihad Stadium w Manchesterze

W UEFA już od dawna toczy się dyskusja, czy organizacja Euro 2020 podczas pandemii koronawirusa w aż dwunastu miastach jest dobrym pomysłem. We wtorek Martin Lipton z "The Sun" potwierdził, że teraz europejska federacja jest gotowa na wprowadzenie zmian.

Już w tę środę ma zapaść decyzja o wycofaniu się Dublina z organizacji ME. Cztery spotkania, które miały odbyć się w stolicy Irlandii, zorganizuje wówczas Anglia.

The Sun: Dublin zrezygnuje z organizacji Euro 2020. Gdzie zagrają Polacy?

"The Sun" dodaje dalej, że największymi miastami-faworytami do zastąpienia Dublina jest Londyn i nowiutki Tottenham Hotspur Stadium oraz Manchester i stadion City - Etihad Stadium. Co do pierwszej opcji swój sprzeciw wyraziła już londyńska policja, która twierdzi, że zorganizowanie dwóch meczów w stolicy Anglii tego samego dnia może okazać się niewykonalne z punktu widzenia organizacyjnego. Wszystko wskazuje zatem na to, że nowym stadionem-gospodarzem zostanie Etihad.

Zgodnie z dotychczasowymi planami Dublin miał być, wraz z Bilbao, gospodarzem spotkań grupy E. Na Aviva Stadium mają odbyć się mecze Polska - Słowacja (14 czerwca), Szwecja - Słowacja (18 czerwca) oraz Polska - Szwecja (23 czerwca). Następnie Dublin miał gościć także ekipy grające w 1/8 finału z udziałem zwycięzców grupy D oraz drugiej drużyny grupy F.

RadioZET.pl/The Sun