Zamknij

TVP Sport wycięło ze skrótu podziękowania Borka dla Szpakowskiego? "Słabe to"

15.07.2021 10:45
TVP Sport wycięło ze skrótu podziękowania Borka dla Szpakowskiego? "Słabe to"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

TVP Sport wycięło ze skrótu podziękowania Mateusza Borka dla Dariusza Szpakowskiego? Jak napisał portal press.pl, w podsumowaniu finału Euro 2021, które zostało opublikowane na Youtube, zabrakło fragmentu, w którym komentujący mecz Borek wyraził uznanie wobec legendarnego reportera. Na zarzuty odpowiedział już szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. 

TVP Sport w powtórkach finału Euro 2021 nie zamieściło słów Mateusza Borka, w których pozdrowił Dariusza Szpakowskiego – poinformował portal Press.pl.

-Kłaniamy się wszystkim kibicom, wszystkim Polakom, a w szczególności biało-czerwonej legendzie mikrofonu Darkowi Szpakowskiemu. Darek, pozdrawiam, kłaniam się nisko – tak dokładnie brzmiały pozdrowienia, które komentujący finał Euro 2021 przekazał Szpakowskiemu na koniec transmisji meczu Włochy-Anglia. W skrócie, który ukazał się na kanale Youtube TVP Sport, tych słów już nie ma.

Doniesienia press.pl skomentował już szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. Wyznał, że nie oglądał powtórek, więc nie zna sprawy. Dodaje, że jeśli taka sytuacja miała miejsce, to nie była zamierzona. Dariusz Szpakowski w duecie z Andrzejem Juskowiakiem miał relacjonować finał Euro 2020 (2021) pomiędzy Włochami i Anglią. Jednak na dwa dni przed meczem dyrektor TVP Sport poinformował o odsunięciu legendarnego komentatora od tego starcia.

Podziękowania od Mateusza Borka wycięte ze skrótu. "Słabe to"

Do sprawy odniósł się m.in. Szymon Jadczak, dziennikarz WP. - Pewnie samo się wycięło. Nadal uważacie, że wszystko jest w tej sprawie w porządku? - ironizował. Na Twitterze odpowiedział mu Mateusz Borek. - Słabe to jest. Nie mam wpływu, bo komentując mecz, oddajesz zawsze prawa autorskie i mogą z Twoim komentarzem zrobić wszystko. Szykuję się do pseudonimu: Mr. Wycięty. Na jednej z gal KSW, kiedy mnie już nie było Borys Mańkowski do mikrofonu zapytał: gdzie jest Mati? Wycięto - napisał komentator TVP.

Do sprawy odniosła się też m.in. użytkowniczka Twittera Kataryna. - Czyli nie tylko serduszko WOŚP się tam wygumkowuje z materiałów. Widzieliście większą żenadę? - pytała retorycznie.

Dariusz Szpakowski nie skomentował finału, w sieci wrze. "Potrzeba spokoju"

"Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na mikrofonie słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk" - tak tłumaczył swoje postanowienie ws. dziennikarskiej legendy.

Szkolnikowski tłumacząc swoją decyzję stwierdził, że „najważniejszy mecz komentują najlepsi”. - W tym turnieju najlepszą parą byli Borek z Węgrzynem. Po prostu - mówił dyrektor TVP Sport w rozmowie z portalem "Wirtualne Media".

RadioZET.pl/press.pl/sport.pl/Twitter