Zamknij

Rzeźnicki faul Danielsona. Potworna kontuzja Artema Biesiedina

30.06.2021 15:59
Danielson fauluje Besedina
fot. TVP Sport/screen

Artem Biesiedin doznał bardzo poważnej kontuzji nogi - złamania kości uda i uszkodzeń więzadeł krzyżowych - po bandyckim faulu Marcusa Danieslona w meczu 1/8 finału Euro 2020 (2021) Szwecja - Ukraina. 25-letni napastnik nie zagra co najmniej do końca roku.

Artem Biesiedin pojawił się na murawie na początku dogrywki. Ukraina remisowała wówczas ze Szwecją 1:1 i walczyła o historyczny awans do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy. Po zaledwie ośmiu minutach 25-latka brutalnie potraktował stoper reprezentacji "Trzech Koron" Marcus Danielson. Sędzia Daniele Orsato pokazał obrońcy żółty kartonik, ale po obejrzeniu powtórki nie miał wątpliwości i wyrzucił tego zawodnika z boiska.

Biesiedin długo leżał na murawie. Opuścił ją w asyście medyków, ale od początku było wiadomo, że stało się coś poważnego. Po takim "przeproście" długo dochodzi się do siebie. W środę potwierdził to lekarz Dynama Kijów Andrij Szmorhun. Diagnoza jest przerażająca.

Artem Biesiedin - DIAGNOZA. Co mu się stało po faulu Danielsona?

- Na obrazach MRI ma częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego tylnego, częściowe uszkodzenie więzadeł bocznych wewnętrznych i zewnętrznych oraz złamanie kłykci kości udowej bez przemieszczenia. Biesiedin doznał przeprostu (zgięcia) w stawie kolanowym od uderzenia w prawą nogę, co spowodowało tak znaczną kontuzję. Obecnie prowadzimy konsultacje z chirurgami w zakresie strategii leczenia. Okres rekonwalescencji wynosi około sześciu miesięcy - przekazał lekarz.

Ukraina awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. O najlepszą czwórkę zagra z Anglią. Artem Biesiedin drużynie w tym spotkaniu na pewno nie pomoże na boisku.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl