Szwecja - Ukraina: Gole. Zobacz bramki ostatniego meczu 1/8 finału Euro

29.06.2021 23:39
Szwecja - Ukraina

Szwecja - Ukraine GOLE. Reprezentacja Ukrainy wygrała na Hampden Park ze Szwecją 2:1. Zobacz WIDEO ze wszystkich bramek z ostatniego meczu 1/8 finału Euro 2020 (2021).

Reprezentacja Ukrainy uzupełnia grono ćwierćfinalistów Euro 2020 (2021). W ostatnim meczu 1/8 finału zespół Andrija Szewczenki pokonał ekipę Janne Anderssona, zwyciężając 2:1.

Wynik spotkania w 27. minucie otworzył Ołeksandr Zinczenko. Piłkarz Manchesteru City wykorzystał dośrodkowanie Jarmołenki i kapitalnym strzałem z powietrza pokonał Olsena.

Szwecja - Ukraina: GOLE meczu 1/8 finału Euro [WIDEO]

Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Emil Forsberg. Szwed zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka po drodze odbiła się od Zabarnego i myląc bezradnego Buszczana wpadła do siatki.

Ostatecznie po regulaminowym czasie gry do wyłonienia ćwierćfinalisty potrzebna była dogrywka. Na sam koniec dodatkowego czasu, gdy wydawało się, że potrzebne będą rzuty karne, gola zdobyła Ukraina. W 121. minucie Zinczenko fantastycznie dośrodkował w pole karne, a Dobwyk strzałem głową pokonał Olsena i zapewnił Ukrainie awans do ćwierćfinału Euro 2020.

Ukraińcy o półfinał Euro powalczą z Anglią. Synowie Albionu kilka godzin wcześniej pokonali Niemcy 2:0.