Zamknij

Szwajcaria - Hiszpania: Czerwona kartka Remo Freulera. Słuszna?

02.07.2021 20:07
Remo Freuler
fot. PAP/EPA

Remo Freuler obejrzał czerwoną kartkę w drugiej połowie meczu Szwajcaria - Hiszpania w 1/4 finału Euro 2020 (2021). Pomocnik Atalanty Bergamo z dużym impetem wjechał nogi Gerarda Moreno. Kibice mają jednak wątpliwości, czy za to zagranie należało się wykluczenie.

Remo Freuler w 77. minucie źle przyjął piłkę, a nie chcąc jej stracić, wślizgiem zaatakował nogi napastnika reprezentacji Hiszpanii Gerarda Moreno. Arbiter Michael Oliver nie miał wątpliwości w ocenie tej sytuacji i pokazał pomocnikowi Atalanty bezpośrednią czerwoną kartkę.

Lider środka pola w kadrze Szwajcarii nie mógł pogodzić się z tą decyzją, ale nie zmienił jej nawet VAR. Freuler musiał opuścić boisko i patrzeć z boku, jak jego koledzy najpierw utrzymują wynik remisowy 1:1 do 90. minuty, a potem walczą w dogrywce z trzykrotnym mistrzem Europy.

Szwajcaria - Hiszpania: Czerwona kartka Freulera [WIDEO]

Kibice są podzieleni w swoich opiniach, ale w mediach społecznościowych widać jednak trend przemawiający na niekorzyść sędziego. "To chyba żart?", "Żółta by wystarczyła" - można wyczytać w komentarzach.

Freuler najpierw wybił piłkę wyprostowaną nogą, ale drugą stopą sunącą po murawie podciął nogę postawną Moreno. Jak się wydaje, kluczowy był jednak kontekst (złe przyjęcie i ratunkowy wślizg) oraz duża dynamika zdarzenia.

RadioZET.pl