Zamknij

Syn Brzęczka zabrał głos. "Myślałem, że ludzie będą się szanować"

19.01.2021 12:23
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski. Sam zainteresowany nie skomentował sprawy, głos w mediach społecznościowych zabrał jednak jego syn.

  • Jerzy Brzęczek w poniedziałek, 18 stycznia, przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski
  • Głos w sprawie zabrał syn byłego selekcjonera, Robert Brzęczek
  • Nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski nie zostało jeszcze ogłoszone

- Drodzy przyjaciele, znajomi, kibice, w tym (nie chce powiedzieć trudnym - ponieważ w życiu trenerów/sportowców trzeba się z tym liczyć i to zupełnie normalne) - jednak niełatwym dla całej rodziny oraz najbliższych czasie proszę uszanowanie prywatności i wyrozumiałość co do nieodebranych połączeń, bądź nieodpisanych wiadomości - przy okazji bardzo dziękuje za wsparcie i dobre słowo - rozpoczął swój wpis Robert Brzęczek.

- Myślałem, że ciężki dla wszystkich rok pandemii, nowa rzeczywistość oraz trochę strachu spowoduje, że ludzie zejdą na ziemie, będą się wzajemnie szanować i doceniać, jednak - jak widać było po zachowaniu, komentarzach w mediach oraz wylewaniu błota przez cały okres również zeszłego roku, a także choćby w dniu dzisiejszym na osobę taty przez "dziennikarzy", "znawców piłki nożnej" oraz "kibiców" - tak się niestety nie stało - podkreślił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zbigniew Boniek po zwolnieniu Jerzego Brzęczka: Sorry

- Krytyka w sporcie jest ważna i jak najbardziej potrzebna. Można sobie czasem pożartować i rzucić mema. Nie można mylić jednak krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą, obrażaniem i wyśmiewaniem drugiego człowieka - dodał.

Na koniec zwrócił się bezpośrednio do swojego taty, Jerzego Brzęczka. - Wiem, że zawsze prosiłeś, abym nic nie komentował, nie pisał i tak zwykle było. Jesteś niezwykle silną osobą i podziwiam Cię za to. Zawsze byłeś, jesteś i będziesz dla mnie wzorem do naśladowania i najlepszym trenerem, mentorem, tatą i człowiekiem - napisał.

Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek prowadził reprezentację Polski od 2018 roku. Pod jego wodzą kadra rozegrała 24 mecze, w których odniosła 12 zwycięstw.

Nazwisko nowego trenera nie zostało jeszcze ujawnione. Być może poznamy je w czwartek, gdy odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka.