Zamknij

Robert Lewandowski zadzwonił do Brzęczka po jego zwolnieniu

19.01.2021 10:43
Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Robert Lewandowski zadzwonił do Jerzego Brzęczka po zwolnieniu go z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzja o jego dymisji zaskoczyła samych biało-czerwonych.

  • W poniedziałek Jery Brzęczek został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski;
  • Decyzja zaskoczyła nie tylko piłkarzy, ale i samych członków zarządu PZPN;
  • Robert Lewandowski zadzwonił do Jerzego Brzęczka. Co powiedział byłemu trenerowi?

Robert Lewandowski, jak i pozostali piłkarze reprezentacji Polski byli zaskoczeni, kiedy dowiedzieli się o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera kadry. Odwołaniem 49-latka zdziwieni byli także członkowie zarządu PZPN, a decyzję miał znać tylko i wyłącznie Zbigniew Boniek.

- Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana. Przemyślałem pewne kwestie, popatrzyłem do przodu, co może się wydarzyć i uznałem, że trzeba postąpić właśnie w ten sposób. Szkoda mi Jurka, to dobry człowiek, ale nie było wyjścia – mówił Boniek w rozmowie z portalem onet.pl.

Robert Lewandowski zadzwonił do Brzęczka. O czym rozmawiali?

Serwis poinformował, że po zwolnieniu Jerzego Brzęczka, Lewandowski skontaktował się z byłym już selekcjonerem reprezentacji Polski. Kapitan kadry miał podziękować trenerowi, a obaj w zgodzie zakończyli współpracę. Cała rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Lewandowski po meczu z Włochami w Lidze Narodów wymownym milczeniem skomentował pytanie o wskazówki, jakie mieli otrzymać zawodnicy od trenera na to spotkanie. Zachowanie 32-latka zostało odebrane jako krytyka szkoleniowca. Zdaniem ekspertów napastnik Bayernu wolał ugryźć się w język, niż powiedzieć szczerze, co myśli w danym momencie.

Robert Lewandowski za kadencji Jerzego Brzęczka rozegrał 18 meczów z orzełkiem na piersi, w których strzelił osiem goli.

RadioZET.pl