Zamknij

Robert Lewandowski skomentował zwolnienie Brzęczka: Porażka

02.02.2021 14:00
Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Robert Lewandowski w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wypowiedział się na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. - Zwolnienie trenera jest też w jakiś sposób porażką piłkarzy - przekonywał napastnik Bayernu Monachium.

Jerzy Brzęczek został zwolniony ze stanowiska trenera polskiej kadry w drugiej połowie stycznia. To była jednoosobowa decyzja Zbigniewa Bońka, który na następcę 49-latka wybrał Paulo Sousę. Portugalczyk został ogłoszony nowym selekcjonerem biało-czerwonych kilka dni później.

Polscy piłkarze nie komentowali zwolnienia szkoleniowca aż do teraz. Jako pierwszy głos w sprawie zabrał kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. W wywiadzie udzielonym dla „Dzień Dobry TVN” 32-latek podkreślił, że ta decyzja była dla niego dużym zaskoczeniem.

Robert Lewandowski przerwał milczenie ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka

- Na pewno była to,  nie tylko dla mnie, ale dla każdego szokująca decyzja. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest miła, ani przyjemna sytuacja dla każdego z nas. Nie oszukujmy się, zwolnienie trenera jest też w jakiś sposób porażką piłkarzy – powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski zadzwonił do Brzęczka po jego zwolnieniu

Napastnik Bayernu podkreślał, że do pierwszych meczów eliminacji do mistrzostw świata 2022 polska kadra ma czas na wyciągnięcie wniosków.

- Z pewnością to czas do przemyśleń nad tym, co my robiliśmy źle, albo co powinniśmy zrobić lepiej, żeby do takiej sytuacji nie doprowadzić następnym razem, żebyśmy przede wszystkim jako zespół, jako drużyna wygrywali – dodał.

Robert Lewandowski za kadencji Jerzego Brzęczka rozegrał 18 meczów z orzełkiem na piersi, w których strzelił osiem goli.

RadioZET.pl