Zamknij

Robert Lewandowski zabrał głos po powołaniach Sousy: Jest mi przykro

17.05.2021 22:31
Robert Lewandowski i Kamil Grosicki
fot. Maciej Witkowski/REPORTER

Robert Lewandowski w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Wydarzeniach” odniósł się do powołań Paulo Sousy. Napastnik Bayernu Monachium przyznał, że  był zawiedziony, kiedy na liście nie zobaczył Kamila Grosickiego.

Robert Lewandowski znalazł się w szerokiej kadrze Paulo Sousy na Euro 2021. W poniedziałek 17 maja selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił listę piłkarzy powołanych na zgrupowania w Opalenicy. Wśród nazwisk zabrakło Kamila Grosickiego, który od kilku lat był podstawowym graczem.

Do decyzji Sousy odniósł się Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych był gościem Bogdana Rymanowskiego w „Wydarzeniach”.

- Gdy przeczytałem listę powołań i nie zobaczyłem na niej Kamila Grosickiego, to zrobiło mi się przykro... Jest on moim bardzo dobrym kolegą i od lat gramy razem w reprezentacji, więc podchodzę do jego osoby nieco emocjonalnie – zaczął 32-latek.

Robert Lewandowski zabrał głos ws. powołań Sousy na Euro 2021

- Oczywiście respektuję decyzję selekcjonera, ale wiadomo, że między mną a Kamilem już dawno temu utworzyła się więź i to nie tylko na boisku, ale także poza nim. Mam nadzieję, że wróci do kadry szybciej, niż niektórzy mogą się spodziewać – dodał.

W dalszej części rozmowy Robert Lewandowski zaznaczył, że głównym celem będzie wyjście z grupy na Euro 2021.

- Naszym pierwszym celem będzie oczywiście wyjście z grupy, a drugim, ale równoważnym, by każdy kibic, który będzie nas oglądał, mógł odczuwać dumę. Na to z kolei pracuje cała drużyna, a nie tylko indywidualności.

Reprezentacja Polski występy na Euro 2021 zainaugurują 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca biało-czerwoni ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

RadioZET.pl