Zamknij

Ralf Rangnick zainteresowany objęciem reprezentacji Polski

19.01.2021 09:10
Ralf Rangnick
fot. Xinhua News/East News

Ralf Rangnick chciałby zastąpić Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Mateusz Borek potwierdził tę wiadomość na antenie TVP. - Mam informację od jednego z menedżerów reprezentujących interesy Ralfa Rangnicka, że jest on zainteresowany taką funkcją – przyznał.

Jerzy Brzęczek od poniedziałku przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski. Taką decyzję podjął sam Zbigniew Boniek. W programie „Cafe Kadra” w TVP Sport Mateusz Borek przyznał, że jest praktycznie pewny, że następca 49-latka został wybrany, a rozmowy są na ostatniej prostej.

- Dla mnie nie ma wątpliwości, że trener jest już "w drodze" i w tej chwili dopinane są detale. Uważam, że to będzie jednoosobowa, suwerenna decyzja Zbigniewa Bońka – wyjaśnił Borek.

Jednocześnie dziennikarz ujawnił, że posadą szkoleniowca biało-czerwonych zainteresowany jest Ralf Rangnick, ale osobiście nie widzi jego współpracy z PZPN.

Ralf Rangnick zainteresowany posadą selekcjonera reprezentacji Polski

- Mam informację od jednego z menedżerów reprezentujących interesy Ralfa Rangnicka, że jest on zainteresowany taką funkcją. Ale Rangnick-Boniek, Boniek-Rangnick... nie, nie. Nie zmieszczą się. Tu musi być relacja, że pracownikiem jest selekcjoner, a pracodawcą prezes PZPN. Rangnick nie chce się nikomu podporządkowywać. A tam zaraz by mogło być żądanie dziesięciu osób do sztabu. Na coś takiego nie ma dzisiaj Zbigniew Boniek ochoty, a PZPN czasu – przekonywał.

Ralf Rangnick od 2012 roku jest dyrektorem sportowym zespołów Red Bulla: RB Lipsk i Red Bull Salzburg. Czasem obejmował posadę tymczasowego trenera ekipy z Lipska. W przeszłości prowadził takie drużyny jak: Schalke 04 Gelsenkirchen, Hannover 96, czy VfB Stuttgart.

RadioZET.pl