Polska zremisowała z Rosją. Za nami pierwszy test przed Euro 2021

01.06.2021 22:44
Polska - Rosja na żywo: wynik i relacja

Polska zremisowała z Rosją 1:1 w pierwszym meczu towarzyskim przed Euro 2021. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Jakub Świerczok już w 4. minucie. Wyrównał w 21. minucie Wiaczesław Karawaew. Za tydzień zagramy z Islandią.

• Reprezentacja Polski w meczu towarzyskim z Rosją zremisowała 1:1
  • W meczu Polska - Rosja nie zagrali m.in. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński
  • Przed Polakami jeszcze jedno spotkanie - za tydzień zagrają z Islandią

Reprezentacja Polski przystąpiła do meczu z Rosją osłabiona brakiem pięciu zawodników. Z powodu kontuzji niedostępni byli: Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i Paweł Dawidowicz. Poza tym trener Paulo Sousa nie mógł liczyć na Piotra Zielińskiego, który opuścił zgrupowanie z powodu narodzin dziecka, oraz Radosława Majeckiego. Ten ostatni nie został wpisany do protokołu meczowego, gdyż znaleźć się w kadrze mogło maksymalnie trzech bramkarzy.

Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób dla biało-czerwonych. Już w 4. minucie prowadzenie kadrze dał Jakub Świerczok. Mateusz Klich przytomnie zagrał w pole karne do Przemysława Frankowskiego, ten odegrał do Świerczoka, który z bliska trafił do siatki. Niestety już 17 minut później do wyrównania doprowadzili rywale. Po dośrodkowaniu ze skraju pola karnego strzałem z kilku metrów Łukasza Fabiańskiego pokonał Wiaczesław Karawaew.

Polska - Rosja 1:1. Gol Jakuba Świerczoka - WIDEO

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i pierwszy test kadry przed Euro 2021 zakończył się wynikiem 1:1. Cały mecz z wysokości trybun oglądali m.in. Kamil Glik, Wojciech Szczęsny czy Robert Lewandowski. Wszyscy ci piłkarze zapewne pojawią się na boisku za tydzień, gdy biało-czerwoni zagrają z Islandią.