Zamknij

Wstyd na 1/5 kraju. Znamy wyniki oglądalności meczu Polska - Słowacja na Euro 2021

15.06.2021 11:36
Polska - Słowacja OGLĄDALNOŚĆ
fot. PAP/EPA

Polska - Słowacja OGLĄDALNOŚĆ. Znamy wyniki oglądalności inauguracyjnego spotkania Euro 2021 Polska - Słowacja. Porażkę biało-czerwonych za pośrednictwem telewizji śledziła na żywo blisko 1/5 mieszkańców kraju - 7,56 mln.

Polska - Słowacja OGLĄDALNOŚĆ. Reprezentacja Polski na otwarcie Euro 2021 zmierzyła się w Sankt Petersburgu z najsłabszą na papierze drużyną grupy E Słowacją. Mimo ogromnych oczekiwań, zapewnień, że przygotowania przebiegły zgodnie z planem i że wszyscy są mentalnie przygotowani na inaugurację tak dużego turnieju, biało-czerwoni niemal w całości zawiedli i przegrali 1:2. To stawia ich pod ścianą przed kolejnymi spotkaniami z rutynowanymi przeciwnikamia - Hiszpanią i Szwecją, które w poniedziałek podzieliły się punktami (0:0).

Do 62 minuty wydawało się, że podopiecznym Paulo Sousy uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wówczas nieodpowiedzialnie zachował się jeden z liderów kadry Grzegorz Krychowiak, który ujrzał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska. Chwilę później gola na wagę trzech "oczek" dla Słowaków zdobył stoper Interu Mediolan Milan Skriniar.

Polska - Słowacja: WYNIKI OGLĄDALNOŚCI inauguracji Euro 2021

Reprezentacja Polski doznała porażki ze Słowacją na oczach 1/5 mieszkańców kraju. Mecz na żywo na antenach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K śledziło średnio 7,56 miliona widzów, co stanowi 62,32 proc. udziału w rynku.

Przed telewizorami zasiadło 4,41 mln mężczyzn i 3,15 mln kobiet.

Dla porównania, pierwsze spotkanie Euro 2016 z Irlandią Północną oglądało 12 mln widzów.

W następnej kolejce Polska zagra z Hiszpanią.

RadioZET.pl/press.pl