Polska - Rosja: OCENY: Klich i Jóźwiak top, udany mecz Świerczoka

01.06.2021 22:43
Polska - Rosja

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1 w meczu towarzyskim przed Euro 2021. Z bardzo dobrej strony pokazali się Mateusz Klich i Jakub Świerczok, a po wejściu na murawę także Kamil Jóźwiak. Sprawdź OCENY po meczu Polska – Rosja (skala 1-10).

Reprezentacja Polski do meczu przeciwko Rosji przystąpiła w bardzo ofensywnym, ale i niezwykle eksperymentalnym składzie. O ile w pierwszych 15 minutach biało-czerwoni zdominowali rywali, a swoją pierwszą bramkę w kadrze zdobył Jakub Świerczok, tak później oddali inicjatywę Rosjanom, którzy zdominowali środek pola, prowadzili akcje i doprowadzili do remisu za sprawą Karawajewa.

Po zmianie stron i zmianach przeprowadzonych przez Paulo Sousę gra biało-czerwonych wyglądała znacznie lepiej. Poczynania Polaków ożywiło wejście Kamila Jóźwiaka czy Jakuba Modera, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Polska - Rosja OCENY: Kto najlepszy, kto najgorszy?

Łukasz Fabiański 3: Mógł lepiej zachować się przy strzale Karawajewa. Kibice posądzają o fatalne obrony Szczęsnego, ale dziś Fabiański nie był lepszy w takiej sytuacji. Później nie miał okazji do interwencji.

Tomasz Kędziora 2: Uchronił Polaków przed stratą bramki na koniec pierwszej połowy, ale miał problemy w defensywie, które na Euro mogą mieć swoją cenę. Po piłkarzu z pewnym doświadczeniem w biało-czerwonych barwach wymaga się więcej.

Michał Helik 3: Solidna pierwsza połowa, ale po zmianie stron dał się ograć Dziubie jak dziecko. Grał za bardzo zachowawczo, ale nie jest na straconej pozycji.

Kamil Piątkowski 2: Błysnął dobrym zagraniem w kierunku Klicha pod koniec pierwszej połowy, ale tylko tyle zdołał pokazać. Miał sporo strat indywidualnych. To jeszcze nie jego czas w reprezentacji Polski.

Przemysław Frankowski 3: Zanotował asystę przy golu Świerczoka, ale później jakby schowany na boisku. Zamiast iść za ciosem, ewidentnie przygasł. O ile pierwsza połowa była w miarę dobra, tak druga pozostawiała wiele do życzenia.

Grzegorz Krychowiak 6: W pierwszej połowie dał o sobie znać jedynie faulem, grając bardzo zachowawczo. Razem z Klichem nie mieli wsparcia od reszty kolegów, ale nie można mu wiele zarzucić.

Mateusz Klich 7: Popisał się kapitalny podaniem, które było kluczowe przy pierwszej bramce dla reprezentacji. Był aktywny, próbował strzału z dystansu, a po jego kolejnej wrzutce, Świderski był bliski zdobycia drugiego gola. Absolutny top w dzisiejszym meczu w polskiej kadrze.

Tymoteusz Puchacz 2: Chciał pokazać się z jak najlepszej strony, ale kompletnie zlekceważył rywala przy straconej bramce. W 21. minucie nie przypilnował Karawajewa, popełniając karygodny błąd, który na Euro nie ma prawa się zdarzyć. Potem starał się zrehabilitować, ale niewiele z tego wyszło. Jedno z większych rozczarowań meczu.

Dawid Kownacki 1: Niby był na boisku, ale kibice mogliby to zauważyć, zerkając jedynie na wyjściowy skład lub w czasie jego zejścia w drugiej połowie. Kompletnie nieobecny, nie wniósł nic do zespołu.

Jakub Świerczok 7: Szybko odwdzięczył się Paulo Sousie za wystawienie w wyjściowym składzie i po czterech minutach zdobył bramkę. Później był bliski przelobowania Szunina, ale trafił w poprzeczkę. Będzie pożytek z napastnika Piasta Gliwice.

Karol Świderski 2: W dzisiejszym meczu wyjątkowo niezdarny. Może po prostu zjadły go nerwy gry od pierwszej minuty. Miał dogodną sytuację na zdobycie bramki pod koniec pierwszej połowy, ale mógł uderzyć lepiej. Brakowało mu dokładności przy podaniach. Grał bardzo chaotycznie.

ZMIANY

Bartosz Bereszyński 3: Wszedł z nadzieją na lepsze budowanie akcji, ale ani nie pomógł reprezentacji, ale też nie sprawił jej problemów.

Kamil Jóźwiak 6: Ożywił grę polskiego zespołu po wejściu na murawę. Jego walka i determinacja godna naśladowania.

Jan Bednarek 6: Stracił piłkę, ale szybko naprawił swój błąd, wybijając ją na aut. Pod koniec świetnie zatrzymał Żemaletdinowa, nie dopuszczając do bezpośredniego zagrożenia na bramkę Fabiańskiego.

Jakub Moder 4: Po wejściu szybko pokazał się na murawie, strzelając z dystansu, ale posłał piłkę w trybuny. Pod koniec meczu bardzo nieodpowiedzialne stracił piłkę na 30. metrze, co mogłoby zakończyć się utratą bramki, gdyby nie interwencja Bednarka.

Kacper Kozłowski 4: Dobrze wyglądał po wejściu na boisko. Chociaż nie miał zbyt wiele okazji do pokazania się, jak na 17-latka i drugi mecz z orzełkiem na piersi to nie było to złe spotkanie w jego wykonaniu. Odważnie nie oddał piłki pod koniec meczu, oddając strzał na bramkę. Mimo niecelnego uderzenia - próbował.

Karol Linetty: Grał zbyt krótko

TRENER

Paulo Sousa 6: Portugalczyk dał szanse młodym piłkarzom. 50-latek poszukiwał i poznawał zawodników, których miał do dyspozycji. Bo jak nie teraz to kiedy? Z pewnością to pierwsze i ostatnie spotkanie, kiedy biało-czerwoni wyszli w takim składzie. O ile na początku wyglądało to optymistycznie, tak potem wróciły stare demony. W drugiej połowie po raz kolejny Sousa dokonał trafnych zmian, po której gra biało-czerwonych ożywiła się. Z pewnością mecz z Rosją dał selekcjonerowi kilka odpowiedzi pod kątem Euro 2021.