Zamknij

Polscy kibice mogą nie pojechać na Euro 2021. Jest problem wizami

07.05.2021 11:35
Polska, Euro 2021
fot. Beata Zawadzka/East News

Kibice reprezentacji Polski mogą nie pojechać do Rosji na mecze Euro 2021. - Jest problem z wizami - dowiedział się reporter Radia ZET, Krzysztof Wilanowski. Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się już 11 czerwca.

W związku z pandemią COVID-19, Rosja jeszcze w marcu ubiegłego roku wstrzymała wydawanie wiz dla Polaków.

- Jeszcze w zeszłym roku, kiedy mistrzostwa miały się odbyć zgodnie z planem, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wcześniej przesłało wytyczne dotyczące zasad wjazdu m.in. kibiców. Te obecnie są już nieważne, a nowych nie ma - wyjaśniał w rozmowie z Radiem ZET kierownik Rosyjskich Centrów Wizowych, Aleksandr Fima.

Zapytany o to, jakie są szanse, że fani wjadą jednak do Rosji na Euro 2021, odpowiada, że są, ale trudno ocenić jakie. - Czasu tak naprawdę jest mało. Nie wiemy, dlaczego MSZ Rosji jeszcze nie przygotował specjalnych wytycznych - powiedział Radiu ZET kierownik Rosyjskich Centrów Wizowych.

Euro 2021: Dwa mecze reprezentacji Polski w Rosji

Dwa mecze grupowe polskich piłkarzy na Euro 2021 (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją), które miały zostać rozegrane w Dublinie, UEFA przeniosła do Sankt Petersburga. Powodem takiej decyzji byli kibice. Rosjanie zagwarantowali, że trybuny Gazprom Areny będą mogły być zapełnione w połowie.

Mecze reprezentacji Polski na Euro 2021:

  • 14 czerwca: Polska - Słowacja (Sankt Petersburg, Rosja)
  • 19 czerwca: Polska - Hiszpania (Sewilla, Hiszpania)
  • 23 czerwca: Polska - Szwecja (Sankt Petersburg, Rosja)