Zamknij

Pełne stadiony na Euro 2021? To możliwe. Decyzja już w marcu

28.11.2020 11:44
Kibice - Euro 2021
fot. Shutterstock

UEFA poinformowała, że decyzja odnośnie liczby kibiców, która zasiądzie na trybunach podczas mistrzostw Europy 2021, zostanie podjęta już w marcu. Jak donosi niemiecka agencja DPA, pełne stadiony są jednym z branych pod uwagę scenariuszy.

Na początku marca UEFA ma podjąć decyzję, czy i ile kibiców usiądzie na trybunach przyszłorocznych mistrzostw Europy, przełożonych z 2020 roku z powodu pandemii Covid-19. Przygotowane są cztery scenariusze, a pierwszy zakłada, że stadiony będą pełne.

"Ale tylko wtedy, jeśli będzie to w pełni bezpieczne dla wszystkich. Jest nadzieja, że latem pandemia będzie już całkowicie pod kontrolą i żadne ograniczenia nie będą potrzebne" - napisała niemiecka agencja DPA.

Zobacz także

Pełne stadiony na Euro 2021? To możliwe. Decyzja już w marcu

Są jednak także scenariusze mówiące o zapełnieniu trybun w połowie, w 30 procentach oraz o całkowitym braku kibiców na obiektach. Możliwe jest także to, że w różnych miejscach będą obowiązywać różne zasady. Mecze mają być rozgrywane w dwunastu miastach i w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz miejscowych przepisów mogą być wdrażane inne zasady bezpieczeństwa.

Ostateczna decyzja ma zapaść 5 marca. Na ten dzień zaplanowane jest też posiedzenie w tej sprawie.

Podczas Euro 2021 zostanie rozegranych 51 meczów. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie. Polska wystąpi w grupie E, a jej rywalami będą Hiszpania, Słowacja i Szwecja. Spotkania zaplanowane są w Bilbao i Dublinie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP