Zamknij

Paulo Sousa zaskoczył na konferencji. Wspomniał słowa Jana Pawła II

28.01.2021 13:31
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa zaskoczył dziennikarzy już na początku swojej pierwszej w roli trenera reprezentacji Polski konferencji prasowej. Nowy trener biało-czerwonych wspomniał słowa Jana Pawła II.

  • Paulo Sousa w pierwszych słowach w roli trenera reprezentacji Polski wspomniał Jana Pawła II
  • Portugalczyk przytoczył cytat papieża w odniesieniu do sytuacji w Polsce i na świecie
  • Sousa wyraził nadzieję na zbudowanie silnej kadry, która będzie zwyciężać

Konferencja prasowa Paulo Sousy rozpoczęła się od krótkiego przemówienia. Portugalczyk wyraził zadowolenie z faktu, iż został trenerem reprezentacji Polski i podziękował za daną mu szansę. Następnie wspomniał Jana Pawła II i przytoczył jeden z jego cytatów.

Paulo Sousa zacytował słowa papieża Jana Pawła II

- Modlę się z wami, by nigdy się nie poddawać, nigdy nie tracić nadziei, nigdy nie wątpić. Nie bójcie się - powiedział Sousa, odnosząc się w ten sposób do sytuacji na świecie.

- Postaramy się zbudować naszą kadrę z nadzieją, wiarą i przekonaniem, że zwyciężymy. Przede wszystkim stwórzmy narodową rodzinę, która będzie wspierała kadrę w walce o tytuły - podkreślił w dalszych słowach.

Paulo Sousa został ogłoszony nowym trenerem reprezentacji Polski w czwartek, 21 stycznia. Zastąpił na stanowisku Jerzego Brzęczka. Pierwszy mecz pod jego wodzą reprezentacja Polski rozegra 25 marca, gdy w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 zagra na wyjeździe z Węgrami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: