Zamknij

Paulo Sousa odpowiedział na pytania mediów. Wybrał pierwszego bramkarza

28.01.2021 14:01
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa spotkał się z dziennikarzami na pierwszej konferencji prasowej. Selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że dokonał już wyboru odnośnie tego, kto będzie numerem jeden w bramce biało-czerwonych.

Paulo Sousa w czasie konferencji prasowej zdradził, że przed pierwszymi meczami będzie chciał przedstawić kadrze dwie lub trzy koncepcje gry.

- Spotkam się z grupą 40-45 piłkarzy, aby przedstawić moje wytyczne i dać jasny sygnał, że każdy się liczy. Każdy jest ważny i ma wkład w kadrę narodową. Bez względu na to, czy gra w pierwszym składzie, czy jest rezerwowym. Planujemy przedstawić dwie, trzy koncepcje gry na każdy moment meczu. Przede wszystkim chcę widzieć zespół odważny, ambitny, wiedzący, jak rozgrywać piłkę, który daje z siebie wszystko i cieszy się z tej możliwości. Tak, aby kraj był dumny z takiej gry - podkreślił Portugalczyk.

50-latek zaznaczył, że w pierwszym powołaniu, nie należy spodziewać się wielu niespodzianek. - Jeśli chodzi o powołania, nie będzie dużo niespodzianek. Obecnie jest np. ośmiu-dziesięciu piłkarzy z polskiej ligi, którym się przyglądamy, a także do trzech z reprezentacji młodzieżowej - tłumaczył.

Paulo Sousa wybrał bramkarza w reprezentacji Polski

Sousa już dokonał wyboru i wie, kto zostanie bramkarzem numer jeden w bramce biało-czerwonych. Tę decyzję poznamy w czasie pierwszego zgrupowania reprezentacji.

- Jeśli chodzi o pozycję bramkarza, to ja już swoją decyzję podjąłem, ale zanim ją ogłoszę, chciałbym najpierw porozmawiać osobiście z tymi zawodnikami - przyznał.

Jednocześnie Sousa przyznał, że do sztabu dołączy Hubert Małowiejski, który będzie pomagał przy analizach.

Paulo Sousa zadebiutuje w roli selekcjonera pod koniec marca. Wówczas polscy piłkarze rozpoczną eliminacje mistrzostw świata od wyjazdowego meczu z Węgrami 25 marca. Trzy dni później podejmą Andorę, a 31 marca zagrają na wyjeździe z Anglią.

Pełny zapis relacji z konferencji Paulo Sousy:

RadioZET.pl