Zamknij

Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski? Jego agent jest w Warszawie

21.01.2021 10:59
Paulo Sousa
fot. AFP/EAST NEWS

Paulo Sousa może zostać nowym trenerem reprezentacji Polski. Jego agent jest już w Warszawie i negocjuje z PZPN. Oficjalne potwierdzenie informacji ws. portugalskiego trenera może nastąpić już w czwartek, podczas konferencji prasowej z udziałem Zbigniewa Bońka.

  • Paulo Sousa jest głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Polski
  • Portugalczyk może zostać ogłoszony już podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Zbigniewa Bońka
  • Reprezentacja Polski pozostaje bez trenera od poniedziałku, kiedy zwolniony został Jerzy Brzęczek

Paulo Sousa w ostatnich godzinach stał się kandydatem numer jeden do zastąpienia Jerzego Brzęczka. - Dwa mocne źródła z Portugalii mówią, że agent na pewno jest w Warszawie i że rozmowy z trenerem trwały od dobrych kilku dni - przekazał na Twitterze dobrze zorientowany w sprawach reprezentacji dziennikarz, Tomasz Włodarczyk.

Paulo Sousa - kim jest kandydat na trenera reprezentacji Polski?

Sousa to 50-letni trener, który ostatnio pracował we francuskim Bordeaux. Z klubu odszedł w sierpniu 2020 roku. Wcześniej prowadził m.in. chińskie TJ Quanjian, włoską Fiorentinę, szwajcarskie FC Basel czy angielskie Leicester City.

Reprezentacja Polski pozostaje bez trenera od poniedziałku, kiedy to zwolniony został Jerzy Brzęczek. Były trener Wisły Płock stracił pracę na sześć miesięcy przed Euro 2021 i na trzy miesiące przed rozpoczęciem eliminacji MŚ 2022. Jego następca będzie mieć więc niewiele czasu na pracę z drużyną przed tymi niezwykle ważnymi dla kadry meczami.

Więcej informacji na temat ewentualnego zatrudnienia Paulo Sousy w reprezentacji Polski powinniśmy usłyszeć w trakcie konferencji prasowej z udziałem Zbigniewa Bońka. Ta odbędzie się w czwartek o godz. 15.00.