Zamknij

Paulo Sousa pogratulował Lewandowskiemu: Jesteś dumą narodu

12.02.2021 17:58
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa w specjalnym poście na Twitterze zwrócił się do Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner reprezentacji Polski pogratulował piłkarzowi Bayernu Monachium zdobycia klubowego mistrzostwa świata.

Paulo Sousa od początku kadencji selekcjonera reprezentacji Polski zaznaczał, że zależy mu na dobrych relacjach z Robertem Lewandowskim. Przed przybyciem do siedziby PZPN Portugalczyk spotkał się z kapitanem kadry w Monachium, a teraz złożył mu gratulacje za zdobycie klubowego mistrzostwa świata.

- Drogi Robercie Lewandowski. Rok 2020 należał do Ciebie. Wygrałeś wszystkim. Jesteś jedynym w swoim rodzaju wyjątkowym piłkarzem. Jesteś dumą narodu, inspirujesz miliony ludzi. Ciesz się tymi chwilami, bo naprawdę na nie zasłużyłeś! – czytamy w poście Sousy.

Paulo Sousa pogratulował Lewandowskiemu wygrania KMŚ

W czwartek napastnik biało-czerwonych razem z Bayernem sięgnął po szóste trofeum na przestrzeni roku i zostali klubowymi mistrzami świata. Oprócz tego 32-latek został uznany najlepszym piłkarzem KMŚ. Przypomnijmy, że mistrzowie Niemiec w finale pokonali Tigres 1:0 po golu Pavarda.

Robert Lewandowski po raz pierwszy będzie mógł współpracować z Paulo Sousą podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Wtedy jego podopieczni rozpoczną walkę w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. W pierwszych meczach Polacy zagrają z Węgrami, Andorą i Anglią.

RadioZET.pl