Zamknij

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

21.01.2021 15:58
Paulo Sousa trenerem reprezentacji
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa został wybrany nowym trenerem reprezentacji Polski. Informację o zatrudnieniu portugalskiego szkoleniowca potwierdził na konferencji prasowej Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  • Paulo Sousa został nowym trenerem reprezentacji Polski
  • Na stanowisku selekcjonera zastąpił zwolnionego w poniedziałek Jerzego Brzęczka
  • Sousa poprowadzi kadrę w eliminacjach MŚ 2022 i Euro 2021

Paulo Sousa zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski zwolnionego w poniedziałek Jerzego Brzęczka. Nowy trener poprowadzi kadrę w eliminacjach MŚ 2022 i na Euro 2021, które odbędzie się już w czerwcu.

- Jestem zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu Zarządowi za to, że mogę podjąć tak wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy - powiedział Paulo Sousa - cytowany przez portal Łączy Nas Piłka.

Sousa to 50-letni szkoleniowiec z Portugalii. W trakcie kariery trenerskiej pracował m.in. w Bordeaux, Leicester City czy Fiorentinie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest Paulo Sousa - nowy trener reprezentacji? SYLWETKA

Paulo Sousa następcą Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski

Brzęczek został zwolniony 18 stycznia. Z reprezentacją Polski pracował od 2018 roku, kiedy to przejął kadrę po nieudanych mistrzostwach świata 2018. Prowadził biało-czerwonych w 24 meczach, z czego wygrał 12. Do tego dołożył 5 remisów i 7 porażek.

Ostatni raz Brzęczek prowadził reprezentację w meczu Ligi Narodów z Holandią. Polacy przegrali 1:2.