Zamknij

Paulo Sousa skierował pierwsze słowa do polskich kibiców [WIDEO]

21.01.2021 16:51
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa w specjalnym nagraniu zwrócił się do kibiców reprezentacji Polski. - Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej – przyznał na filmiku nowy selekcjoner biało-czerwonych.

  • Paulo Sousa został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski;
  • Na stanowisku trenera biało-czerwonych zastąpił Jerzego Brzęczka;
  • Na czwartkowej konferencji PZPN Sousa na specjalnym nagraniu zwrócił się do polskich kibiców.

Paulo Sousa został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. - Wybór padł na Paulo Sousę. To był fantastyczny piłkarz, ze wspaniałym charakterem. Do pewnego stopnia piął się w karierze trenerskiej. Ostatnio było trochę wyhamowania, ale może dlatego, że poszedł pracować do Chin. Wykonałem kilka telefonów do ludzi, którzy z nim pracowali. Wszyscy mówili, że to trenerski „top"– wyjaśnił Zbigniew Boniek na czwartkowej konferencji prasowej.

- Dzień dobry, witam wszystkich. Jestem bardzo zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałbym podziękować prezesowi panu Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu zarządowi za to, że mogę podjąć to wielkie wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację narodową. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Drużyna ma wielki potencjał i posiada wielu klasowych zawodników. Z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem, razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu, będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej. Łączy nas piłka, dziękuję i do widzenia – powiedział w nagraniu Sousa.

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Paulo Sousa jest 48. selekcjonerem reprezentacji Polski. Na tym stanowisku zastąpił Jerzego Brzęczka, który w poniedziałek został zwolniony. Portugalczyk rozpocznie pracę z biało-czerwonymi w marcu, wraz z początkiem eliminacji mistrzostw świata 2022. W pierwszych spotkaniach Polacy zagrają z Węgrami (25.03), Andorą (28.03) i Anglią (31.03).

RadioZET.pl