Zamknij

Paulo Sousa zdążył poznać Polaków. Konflikt z jednym kadrowiczem

21.01.2021 21:23
Paulo Sousa
fot. pixathlon / Juergen Schwarz/REPORTER

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jednak niewielu kibiców pamięta, że Portugalczyk w przeszłości poznał jednego z kadrowiczów. Kiedy był trenerem Fiorentiny, poróżnił się z Jakubem Błaszczykowskim.

Paulo Sousa w czwartek został przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Jednak w przeszłości miał styczność z polskim kadrowiczem. Gdy w latach 2015-2017 prowadził Fiorentinę, zdążył poznać Jakuba Błaszczykowskiego.

Pomocnik został wypożyczony do włoskiego klubu z Borussii Dortmund na sezon 2015/16. W pierwszych chwilach ich współpraca układała się pomyślnie. Reprezentant Polski grał w podstawowym składzie, a drużyna prowadzona przez Portugalczyka uzyskiwała coraz lepsze wyniki.

Paulo Sousa: Konflikt z Jakubem Błaszczykowskim

- Całkowicie zmienił naszą grę. Jego zaangażowanie i wysoka jakość są bardzo ważne dla naszego zespołu – chwalił Sousa polskiego piłkarza.

W pewnym momencie coś pękło. W listopadzie 2015 roku Paulo Sousa prosił Błaszczykowskiego, aby ten nie jechał na zgrupowanie kadry. Szkoleniowcowi zależało na tym, żeby Polak w pełni wyzdrowiał po kontuzji stopy. Zawodnik postawił na swoim i zjawił się w kraju. Może nie byłoby tak źle, gdyby nie fakt, że w trakcie towarzyskiego meczu z Islandią, Błaszczykowski opuścił boisko z kontuzją.

Od tej chwili Sousa nie stawiał już na reprezentanta Polski, który po dojściu do siebie tylko dwa razy zagrał pełne 90 minut, a przez większość czasu oglądał spotkania z ławki rezerwowych. Po wypożyczeniu powrócił do Dortmundu, z którego przeniósł się do Wolfsburga.

Boniek źle wyglądał na konferencji. Prezes PZPN zabrał głos nt. swojego stanu zdrowia

Warto zaznaczyć, że poza Błaszczykowskim, Paulo Sousa poznał również Bartłomieja Drągowskiego, który za jego kadencji zagrał w jednym meczu ligowym.

RadioZET.pl