Zamknij

Paulo Sousa już w Polsce. Spotkał się ze Zbigniewem Bońkiem [ZDJĘCIE]

27.01.2021 11:56
Paulo Sousa
fot. AA/ABACA/EAST NEWS

Paulo Sousa od wtorku późnego wieczora jest już w Polsce. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie próżnuje i dzień po spotkaniu z Robertem Lewandowskim zawitał do siedziby PZPN, gdzie spotkał się m.in. ze Zbigniewem Bońkiem.

  • Paulo Sousa, nowy selekcjoner reprezentacji Polski, we wtorek późnym wieczorem przyjechał do Polski
  • W środę portugalski trener spotkał się z prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem
  • Jeszcze w tym tygodniu 50-latek ma zostać przedstawiony mediom na oficjalnej konferencji prasowej online

O spotkaniu Paulo Sousy ze Zbigniewem Bońkiem poinformował w środę rano Polski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem swojego Twittera.

"Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa jest już w Warszawie, gdzie spotkał się z prezesem PZPN" - napisano w komunikacie "Łączy nas piłka".

Paulo Sousa już w Polsce. Spotkał się ze Zbigniewem Bońkiem [FOTO]

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski przyleciał do Warszawy z Frankfurtu we wtorek około godziny 23:00. Na Okęciu przywitała go delegacja z PZPN, po czym szkoleniowiec udał się do hotelu.

Od momentu objęcia polskiej kadry Portugalczyk nie próżnuje. Jeszcze we wtorek spotkał się z Robertem Lewandowskim w Niemczech, gdzie odbył z kapitanem biało-czerwonych prywatną rozmowę. To był pierwszy ważny krok Sousy jako selekcjonera reprezentacji Polski - pokazał, że zależy mu relacjach z piłkarzami i że od początku chciałby mieć lidera polskiej kadry "po swojej stronie".

W Polsce portugalski trener spotkał się nie tylko z Bońkiem, ale także z innymi pracownikami PZPN. Jeszcze w tym tygodniu zostanie przedstawiony mediom na oficjalnej konferencji prasowej online.

Paulo Sousa w roli selekcjonera reprezentacji Polski zadebiutuje w czwartek 25 marca w wyjazdowym meczu przeciwko Węgrom. Trzy dni później poprowadzi kadrę w meczu z Andorą, zaś 31 marca - z Anglią. Wszystkie te spotkania zostaną rozegrane w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku.

RadioZET.pl/PAP