Zamknij

Paulo Sousa: Ile zarobi nowy trener reprezentacji Polski?

22.01.2021 15:34
Paulo Sousa
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Paulo Sousa został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jaką pensję otrzyma portugalski szkoleniowiec? Ile będzie zarabiał jako trener biało-czerwonych?

Paulo Sousa w czwartek oficjalnie zastąpił Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. W przeszłości 50-latek prowadził takie zespoły jak: Fiorentina, Leicester City oraz Girondins Bordeaux. Jak poinformował Zbigniew Boniek, Portugalczyk otrzymał dwa cele: wyjść z grupy na mistrzostwach Europy, a także dostać się przynajmniej do baraży w walce o mistrzostwa świata 2022.

Prezes PZPN, który był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie News, został zapytany o zarobki dla nowego trenera.

- Paulo Sousa zarobi trochę więcej niż poprzedni selekcjoner. Leo Beenhakker w dawnych czasach zarabiał trochę mniej, ale absolutnie nie jest to żadnym problemem. Trenerzy zarabiają tyle, na ile zasługują - skwitował Zbigniew Boniek.

Paulo Sousa - zarobki. Jaką pensję otrzyma nowy selekcjoner reprezentacji Polski?

Niektóre źródła donoszą, że Beenhakker miesięcznie inkasował około 300 tysięcy złotych. Na konto Adama Nawałki wpływało około 120 tysięcy złotych. Z kolei Jerzy Brzęczek nie mógł liczyć na takie pieniądze. 49-latek zgodził się na obniżkę pensji, którą spowodowała pandemia koronawirusa, dlatego szkoleniowiec zarabiał połowę mniej.

W rozmowie z serwisem polsatsport.pl Marcin Feddek i Cezary Kowalski ujawnili swoje typy w kwestii wynagrodzenia dla Paulo Sousy.

Obaj są niemal zgodni. Według Kowalskiego Sousa razem z całym sztabem zarobi od dwóch do dwóch i pół miliona euro. - Myślę, że to się waha koło drugiej pensji Adama Nawałki, którą sobie wywalczył – dodał Feddek.

Paulo Sousa zadebiutuje w roli selekcjonera biało-czerwonych w marcu podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Wówczas Polacy zagrają z Węgrami, Andorą i Anglią.

RadioZET.pl