Zamknij

Paulo Sousa: Znamy szczegóły kontraktu selekcjonera Polaków. Ile zarabia?

28.01.2021 11:23
Paulo Sousa
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Paulo Sousa zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Roman Kołtoń w rozmowie z Interią ujawnił szczegóły kontraktu Portugalczyka z PZPN.

Paulo Sousa na początku tego tygodnia spotkał się z Robertem Lewandowskim w Monachium i odwiedził siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. W czwartek 50-latek weźmie udział w konferencji prasowej, na której odpowie na pytania dziennikarzy.

Portugalczyk zadebiutuje w roli selekcjonera polskiej kadry pod koniec marca, gdzie poprowadzi reprezentację Polski w pierwszych meczach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Na początku Polacy zmierzą się z Węgrami, a potem zagrają z Andorą i Anglią.

Kiedy kibice poznali nazwisko następcy Brzęczka i skład sztabu biało-czerwonych, zaczęli zastanawiać się m.in. nad zarobkami portugalskiego szkoleniowca. - Paulo Sousa zarobi trochę więcej niż poprzedni selekcjoner. Leo Beenhakker w dawnych czasach zarabiał trochę mniej, ale absolutnie nie jest to żadnym problemem. Trenerzy zarabiają tyle, na ile zasługują – tłumaczył Zbigniew Boniek w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie News.

Paulo Sousa - zarobki. Ile zarabia nowy selekcjoner reprezentacji Polski?

Roman Kołtoń poszedł o krok dalej i w rozmowie z Interią podał konkretne liczby. Zdaniem dziennikarza Sousa miesięcznie ma zarabiać 70 tys. euro, a na konto jego sześcioosobowego sztabu ma wpływać 80 tys. euro. W sumie daje to kwotę 150 tys. euro miesięcznie.

Komentator sportowy dodał, że umowa 50-letniego trenera została zawarta do końca 2021 roku. Jednak może zostać automatycznie przedłużona o kolejny rok, pod warunkiem, że biało-czerwoni uzyskają bezpośredni awans do mundialu w Katarze. W przypadku wywalczenia drugiego miejsca w grupie i grze w barażach kontrakt będzie przedłużony do marca 2022 roku.

RadioZET.pl