Zamknij

Paulo Sousa nowym trenerem Polaków. Tak wygląda sztab biało-czerwonych

21.01.2021 16:33
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa zdecydował, kto dołączy do sztabu reprezentacji Polski. Poznaliśmy członków kadry biało-czerwonych.

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W czwartek nazwisko trenera ogłosił Zbigniew Boniek na specjalnej konferencji prasowej. Portugalski szkoleniowiec poprowadzi biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze i w mistrzostwach Europy.

Kilka chwil po ogłoszeniu Sousy, portal „Łączy nas piłka” opublikował członków sztabu szkoleniowego drużyny narodowej. Jego asystentami zostali: Portugalczyk Manuel Julio Cordeiro da Silva Pereira i Hiszpan Victor Manuel Sanchez Llado. Funkcję trenera bramkarzy pełnić będzie Portugalczyk Paulo Jorge Fernandes Grilo. Za przygotowanie fizyczne odpowiadać będą Hiszpanie Lluis Sala Perez i Antonio Jose Gomez Diaz, a analizę taktyczną prowadzić będzie Włoch Cosimo Cappagli.

Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski. SZTAB kadry narodowej

W przeszłości Sousa pracował w Queens Park Rangers, Swansea City, Leicester City, FC Basel, Fiorentinie i  Girondins Bordeaux. Jego największymi sukcesami klubowymi jest zdobycie mistrzostwa Izraela w sezonie 2013/14 i Szwajcarii 2014/15. Dodatkowo sięgnął na Węgrzech po Puchar Ligi i dwukrotnie Superpuchar.

RadioZET.pl