Zamknij

To już potwierdzone. Virgil van Dijk nie zagra na Euro 2021

12.05.2021 13:39
Virgil van Dijk
fot. David Klein/Imago Sport and News/East News

Virgil van Dijk potwierdził w rozmowie dla swojego klubowego portalu, że nie zagra na Euro 2021. - Jestem bardzo rozczarowany, że ominą mnie mistrzostwa Europy, że nie wyprowadzę swojej drużyny narodowej na murawę, ale muszę się z tym pogodzić - wyznał Holender.

  • Virgil van Dijk nie zagra na Euro 2021
  • Informację te potwierdził sam piłkarz na łamach oficjalnego portalu Liverpoolu
  • Obrońca wróci do gry prawdopodobnie dopiero w przyszłym klubowym sezonie

Virgil van Dijk, triumfator plebiscytu UEFA na najlepszego piłkarza sezonu 2018/19, potwierdził, że nie zagra na Euro 2021. 29-letni obrońca z Holandii doznał poważnej kontuzji kolana w październiku i od tego czasu nie rozegrał ani jednego spotkania.

- Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, z fizycznego punktu widzenia to właściwa decyzja - postanowiłem nie jechać na mistrzostwa Europy i rozpocząć ostatnią fazę rehabilitacji podczas przerwy między sezonami - powiedział van Dijk, cytowany na oficjalnej stronie internetowej swojego klubu, Liverpoolu.

Oficjalnie: Virgil van Dijk nie zagra na Euro 2021

Z "The Reds" van Dijk zdobył mistrzostwo Anglii, Superpuchar UEFA, a także triumfował w Lidze Mistrzów i klubowych mistrzostwach świata. W plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza 2019 roku zajął drugie miejsce, podobnie jak w "Złotej Piłce" organizowanej przez magazyn "France Football".

- Oczywiście jestem bardzo rozczarowany, że ominą mnie mistrzostwa Europy, że nie wyprowadzę swojej drużyny narodowej na murawę, ale muszę się z tym pogodzić - dodał.

W rozpoczynającym się 11 czerwca turnieju reprezentacja Holandii zagra w grupie C z Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Wszystkie te spotkania odbędą się w Amsterdamie.

RadioZET.pl